• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9611-6888-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

به بهانه تذکر نماینده مبارکه به وزیر ورزش

ایران فقط تهران نیست/ بزرگی جام جهانی، بهانه‌ای برای حذف عکاسان و خبرنگاران شهرستانی

عرصه ورزش با وجود همه جذابیتها، همواره پر از حاشیه‌های بزرگ و کوچک است که این حاشیه‌ها از داخل تا خارج میادین ورزشی را دربر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، حاشیه‌های ورزش جنس و نوع خاص خودش را دارد. زمانی که صحبت از کشتی می‌شود حاشیه‌ها رنگ و بوی کشتی می گیرد، یا زمانی که پای توپ گرد فوتبال و مستطیل سبز به میان می آید حاشیه ها زیادتر میشود، جذاب تر می شود و حاشیه تر از حاشیه می شود.

آنچه تا کنون از حاشیه‌های فوتبال منعکس شده مربوط به بازیکنان از پوشش و رفتار گرفته تا میزان قرار داد آنها بوده و بعد از آن داغ‌ترین‌ها از باشگاه ها و مربیان و در نهایت به تماشاگران مربوط می‌شده، کمتر شنیدیم یا دیدیم که گروهی که خود به دنبال خبر هستند این گونه حاشیه ساز شوند.

اما این بار حاشیه سراغ گروهی رفته که خیلی وقتها با همه تلاشهایی که می‌کنند متهم به حاشیه سازی می‌شوند، افرادی که همیشه به دنبال شفاف سازی و دفاع از حقوق مردم هستند، اما گاهی حقشان نیز در پس بی مدیریتی‌ها و بی عدالتی‌ها ضایع می‌شود.

صحبت از اصحاب رسانه است که در حوزه ورزش در سراسر کشور فعالیت می‌کنند همواره در بدترین و سخت‌ترین شرایط انجام وظیفه را بر هرچیز دیگری ترجیح می‌دهند. هرچه به زمان برگزاری مسابقات جام جهانی 2018 روسیه در خرداد سال آینده نزدیک می‌شویم، بر خبرها و البته حاشیه‌های این مسابقات افزوده می‌شود. از جمله مواردی که همواره در آستانه رویدادهای بزرگ ورزشی دنیا از المپیک گرفته تا جام جهانی محل مناقشه و بحث بوده، انتخاب خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مختلف جهت پوشش آن رویداد بوده است. در این دوره نیز برای انتخاب این افراد، شاهد نوعی کج سلیقگی و بی عدالتی بوده‌ایم تا جایی که تمام افراد از تهران انتخاب شده‌اند و هیچ توجهی به رسانه‌های فعال در سایر استانها صورت نگرفته است، موضوعی که باید از سوی خود ما زودتر از این با جدیت دنبال می‌شد تا شاهد احقاق حقوق عزیزانمان نباشیم. با رسانه‌ای شدن انتخاب عکاسان و خبرنگاران اعزامی به مسابقات جام جهانی عکاسان غیر تهرانی به شدت لب به اعتراض گشودند. اعتراضی که به حق بود، چرا عکاسان خوزستان با داشتن چند سهمیه در لیگ برتر فوتبال آقایان و بانوان و همچنین فوتسال که در گرمای بالای 50 درجه و هوای خاک آلود اهواز تصاویر مسابقات را ثبت می کنند و بر روی خروجی رسانه‌ها قرار می‌دهند، یا رسانه‌های اصفهان که بیشترین آمار خبری در حوزه فوتبال از این استان مخابره می‌شود که حتی در شرایط بد و خطرآفرین جاده اصفهان- فولادشهر و شرایط نامساعد نقش جهان برای پوشش مسابقات می‌روند، نباید حتی یک نفر در کاروان رسانه‌ای جام جهانی 2018 روسیه باشد.

به دنبال آن در هفته گذشته شاهد تذکر شفاهی "زهراسعیدی" عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش و جوانان مجلس به وزیر ورزش، درباره بی عدالتی در انتخاب عکاسان و خبرنگاران جهت حضور در جام جهانی2018 روسیه بودیم. تذکری که واکنش‌های مختلفی در پی داشت، عده‌ای بدون در نظر گرفتن محتوای کلام، این تذکر را بی مورد و ورود به کار صنفی دانستند و عده‌ای به ویژه فعالان رسانه‌ای در اقصی نقاط کشور، از این سخنان حمایت کردند.

باید توجه داشت که طبق اصل ۸۴ قانون اساسی، هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در تمام مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید. در شرایطی شاهد بی عدالتی در این زمینه هستیم که نه کسی از حق این فعالان رسانه‌ای در شهرستانها دفاع می‌کند و نه کسی خود را پاسخ گو می‌داند، نباید به ورود یک عضو هیئت رئیسه فراکسیون ورزش به این مسئله و دفاع از حق این عزیزان خرده گرفت، بلکه باید قدردان وی نیز بود.

نکته بعد اینکه در تذکر این نماینده، سخنی از انتخاب اشخاص نشده و صرفاً با احترام به همه انتخاب شدگان، خواستار تعیین معیارها و ملاکهای انتخاب و رعایت عدالت در این زمینه شده است. متأسفانه نگاه درجه دوم به شهرستانها همچنان در بین برخی از مدیران کشور و متأسفانه حتی برخی فعالان رسانه‌ای وجود دارد و با این استدلال که مسابقات جام جهانی عرصه بزرگی است که پوشش آن از عهده خبرنگاران و عکاسان شهرستانی خارج است، به دفاع از اقدام اخیر وزارت ورزش و جوانان می‌پردازند.

حال که یک نماینده مردمی بر اساس جایگاه نظارتی خود زبان گویای رسانه‌هایی شده که مورد ظلم قرار گرفتند و خواستار رفع بی عدالتی است، باید وزارت ورزش و مسئولان مربوطه نیز به درستی پاسخگو باشند و نه از روی احساسات و بدخلقی آنچه هست را کتمان کنند، باید همه بدانیم و بدانند که" ایران فقط تهران نیست".
کدخبرنگار:13042


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: