• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-4392-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زیرپا گذاشتن هنجارهای اجتماعی و مذهبی جامعه مورد تایید نیست

نماینده مردم اصفهان گفت: در مقطعی بسر می بریم که ثبات انقلاب و امنیت نظام و تمامیت ارضی ما منوط به نگاه واقع گرایانه به مسایل جامعه و حل معضلات اقشار مختلف مردم است، اگر دلمان برای ایران اسلامی می تپد باید سعی در گفت و گو با مردم و شنیدن خواسته های قانونی آنان داشته باشیم تا شاهد هنجارشکنی و رفتارهای خلاف عرف در جامعه نباشیم‌.

ناهید تاج الدین در گفت وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، با اشاره به دختران خیابان انقلاب گفت: دلسوزان نظام و دغدغه مندان ایران اسلامی باید با توجه به مطالبات عقلانی و قانونی مردم از سوء استفاده بیگانگان جلوگیری کنند.

وي ادامه داد: اگر زمینه احقاق مطالبات قانونی زنان را فراهم نکنیم و بستر مناسب برای فعالیت امن زنان مهیا نشود، این مطالبات به شکل غیر قانونی و با الگو برداری های غلط سربرمی آورد و با برخی مطالبات غیر عرفی آمیخته می شود.   

این نماینده مجلس اضافه كرد: جامعه امروز ما دچار هنجارپریشی شده است و دلسوزان فرهنگ ایران اسلامی باید این پدیده را به تفصیل مورد بررسی قرار دهند و به فکر راه چاره برای آن باشند.

تاج الدين گفت: قطعا زیرپا گذاشتن هنجارهای اجتماعی و مذهبی و شکستن عرف و قانون جامعه، مورد پذیرش هیچ کس نبوده و منافع عمومی جامعه در آن متصور نیست و مطلقا آن را تایید نمی کنم، اما به جای بی توجهی به آن معتقدم باید این رفتارها را آسیب شناسی کرد.

وي افزود: هشت ماه پیش و درست پس از انتخابات در نطق میان دستور خود از دغدغه هایم برای ایران اسلامی گفتم، اینکه برخی افراد و جریان ها متاسفانه به جای تقویت همبستگی ملی نزاع های سیاسی را به متن جامعه آورده و آن را چند پاره می کنند، انگار نه انگار که مصالح بزرگتری هم هست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همه ما در نهایت در یک کشتی نشسته ایم و اگر این کشتی غرق شود خسران آن برای همه است، به خاطر این هویت مشترک ایرانی و اسلامی بودنمان که همگان اذعان دارند سفینه النجات جامعه امروز است، اختلافات خسارت بار سیاسی و اجتماعی را کنار بگذاریم و برای توسعه و پیشرفت ایران همصدا شویم.

تاج الدین اضافه كرد: باور قلبی و خودخواسته به مقوله حجاب دارم و به عنوان یک ایرانی مسلمان معتقدم برای حفظ این ارزش ها متولیان فرهنگی باید به اقتضای زمان  بسترسازی لازم  را انجام دهند.

كد خبرنگار: 13023
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: