• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-4790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تذکر عضو شورا به استقرار وزارت امور خارجه در بنایی تاریخی

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان در صحن علنی این شورا به شهردار اصفهان متذکر شد که واگذاری یک بنای تاریخی به وزارت امور خارجه اقدام صحیحی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، مهدی مقدری صبح امروز -يكشنبه_در جلسه علنی شورای اسلامی این کلانشهر با انتقاد به واگذاری یک بنای تاریخی به وزارت امور خارجه گفت: در هیچ کجای دنیا سراغ ندارم یک بنای یادمانی را که می‌تواند به پاتوق فرهنگی و اجتماعی تبدیل شود، به کاربری اداری اختصاص دهند و روز به روز موجب فرسودگی آن شوند.

وی ادامه داد: از اعضای شورای شهر و شخص آقای شهردار درخواست دارم بناهایی از این دست را به بدنه فرهنگی و اجتماعی شهر بازگردانند و اگر لازم است لایحه‌ای را در این زمینه به صحن علنی شورا آورده و تصویب کنیم. لازم است از یاد نبریم اگر ساختمانی که امروز موزه هنرهای معاصر است در سالی که به این کاربری اختصاص پیدا کرد تبدیل به یک کاربری اداری شده بود امروز موزه هنرهای معاصری در شهر وجود نداشت.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان یادآور شد: پیش از این در دوره‌های نخست شورای اسلامی شهر اصفهان نیز بنایی تاریخی در چهارباغ بالا به سرنوشت مشابه دچار شد و امروز معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری است.

به گزارش ایسنا، این خبر نخستین بار در دی‌ماه سال 1395 از جانب شهرداری وقت- مهدی جمالی‌نژاد عنوان شد. وی در تاریخ ذکر شده در گفت‌وگو با خبرنگاران از استقرار نمایندگی وزارت امور خارجه در یک بنای تاریخی در اصفهان خبر داد و گفت: نمایندگی وزارت امورخارجه در اصفهان در یک مکان استیجاری فعالیت می کرد، اما در دیدار با حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه مقرر شد، یک بنای تاریخی از سوی شهرداری اصفهان به این نمایندگی اختصاص یابد.

کدخبرنگار: 13051


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: