• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-14095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

وضعیت بغرنج کارگران فولاد نطنز

کارگران شرکت فولاد نطنز 10 ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند و این موضوع باعث مشکلات عدیده‌ای در وضع زندگی آن‌ها شده است و کار را تا جایی پیش برده که وضعیت بغرنجی در زندگی آن‌ها به وجود آمده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در نطنز، شرکت فولاد نطنز در سال 1378 در قالب طرح توسعه و با هدف تولید انواع میلگرد صنعتی و ساختمانی و تأمین مواد اولیه واحدهای صنایع مفتولی خود و ارائه خدمت در بخش صنعت و جلوگیری از واردات محصولات فولادی به کشور و ایجاد حداقل 10 هزار فرصت شغلی تأسیس شد.اما چند ماهی است که این شرکت بزرگ در پرداخت حقوق کارگران و کارمندان خود به صورت نامنظم عمل کرده و اخیراً حقوق معوقه کارگران این شرکت به 10 ماه رسیده است که باعث بروز مشکلات فراوانی برای زندگی آن‌ها شده است.
 
10 ماه تأخیر در پرداخت حقوق اقتصاد خانواده را به هم ریخته است

یکی از کارگران فولاد نطنز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در نطنز، اظهار کرد: 10 ماه تأخیر و نامنظمی پرداخت حقوق باعث شده است که وضعیت اقتصاد خانواده ما به هم بریزد.

وی افزود: دو فرزند دارم که یکی از آن‌ها دختر است و چند سال است که ازدواج کرده، ولی به علت عدم توانایی مالی من برای تهیه جهیزیه نمی‌تواند به خانه بخت برود و چند سال است که این‌گونه بلاتکلیف است.

این کارگر شرکت فولاد نطنز گفت: به دلایلی نامعلوم حقوق‌های ماهیانه ما را نصف کرده‌اند یعنی یک سری از کارکنان فقط حق مسئولیت و حق شیفت خود را دریافت می‌کنند و یک سری دیگر فقط حقوق قانون کار بدون حق شیفت و مزایا را دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: همین موضوع باعث شده در ماه نصف حقوق دریافت کنیم و حقوق ماه‌های آبان، آذر، دی، اسفند و نیمی از حقوق مهرماه سال 95 و همچنین حقوق ماه‌های آبان، آذر و دی‌ماه سال جاری و بخش زیادی از حقوق مهرماه امسال را از شرکت طلب داریم.

این کارگر شرکت فولاد نطنز خاطرنشان کرد: با این وضعیت دریافتی حقوق‌ها که نزدیک شب عید هم هستیم نمی‌توانیم خرجی خانواده را بدهیم و شرمنده آن‌ها شده‌ایم.
 
به گزارش ایسنا این تنها یک طرف ماجرا است و طرف دیگر آن پرداخت نکردن حق بیمه از طرف شرکت فولاد نطنز و قطع بیمه کارگری است که مشکلات آن‌ها را افزون كرده است.
 
بیمه ها قطع شده است

یکی دیگر از کارگران شرکت فولاد نطنز به قطع بیمه خود اشاره کرد و  گفت: به علت عدم پرداخت حق بیمه، بیمه کارگران این شرکت نیز قطع شده است.

وی افزود: برای تمدید دفترچه بیمه مراجعه کردیم که متوجه شدیم به علت عدم پرداخت حق بیمه، بیمه ما هم قطع شده است و از آن اطلاعی نداشتیم.

این کارگر شرکت فولاد نطنز گفت: دختر من دچار بیماری شده بود که به علت عدم پرداخت حق بیمه با این وضعیت بد حقوقی، مجبور شدم به صورت آزاد او را به بیمارستان ببرم.

وی تصریح کرد: اخیراً گفته شده که مسئولان فولاد نطنز حق بیمه آذرماه سال جاری را پرداخت کرده‌اند که امیدواریم این‌گونه باشد.

این کارگر شرکت فولاد نطنز خاطرنشان کرد: اگر حق بیمه‌ها این‌گونه پرداخت شود و این‌همه نوسان وجود داشته باشد، چگونه می‌توانیم به عنوان سابقه بیمه برای بازنشستگی به آن نگاه کنیم و به آینده امیدوار باشیم.
 
حقوق معوقه کارگران فولاد نطنز پرداخت می‌شود

یوسف حسنی بافرانی- فرماندار شهرستان نطنز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: پیگیر مشکلات به وجود آمده برای کارگران فولاد نطنز هستیم و اقداماتی هم انجام شده است.

وی افزود: طی جلساتی که با مدیران این مجموعه برگزار شده است، مقرر شده که حقوق معوقه دو ماه از کارکنان فولاد نطنز در بهمن‌ماه  سال جاری و حقوق دو ماه دیگر آن در اسفندماه سال جاری به همراه عیدی کارکنان پرداخت شود.

فرماندار نطنز گفت: پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم آن را حل کنیم تا از سختی و مشقت قشر کارگر نطنز به خصوص کارگران مجتمع فولاد نطنز بکاهیم.

1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار: 13093


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: