• سه شنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-14495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اردستان:

کاوش شبستان مسجد بنکویه قدمت شهر زواره را افزایش می دهد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردستان گفت: مساحت شبستانی که در مسجد بنکویه زواره در حال کاوش است 100 متر است و برآورد می‌شود با پایان یافتن کار کاوشگران قدمت شهر زواره افزایش پیدا کند.

محمدرضا صدوقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در اردستان، با بیان اینکه کار کاوش گران تعطیل نشده است، اظهار کرد: سازه‌هایی که در سال1361 روی شبستان غربی ایجاد شده است باعث مزاحمت برای ادامه فعالیت تیم کاوش شده بود و تصمیم گرفته شد فعالیت کاوش موقتاً متوقف شود و بعد از جمع‌آوری سازه فلزی، کار کاوش مجدداً از سرگرفته شود.

وی با اشاره به این که قصد داریم قسمتی که تخریب می‌شود را به سبک قدیمی احیا کنیم، افزود: هزینه‌ای که برای کل پروژه این مسجد برآورد شده حدود دو میلیارد و 500میلیون ریال است.

رئیس اداره میراث، فرهنگی صنایع دستی و گردشگری اردستان افزود: شواهد اولیه کار کاوش سازه‌های آجری یک شبستان را نشان می‌دهد که قدمت آن احتمالاً برای دوره دیلمی است. ممکن است لایه‌های باستانی را که برداشت کنیم به شواهد بیشتر نیز برخورد کنیم.

صدوقی با بیان این که کل کار کاوش در مدت 45 روز انجام می‌شود، افزود: از مردم منطقه خواهشمندیم  صبر و تحمل خود را نسبت به بناهای تاریخی حفظ کنند، چراکه کار کاوش یک کار پژوهشی  و دارای بازه زمانی طولانی است.

وی خاطرنشان کرد: مساحت شبستانی که در مسجد بنکویه زواره در حال کاوش است 100 متر است و برآورد می‌شود با پایان یافتن کار کاوشگران قدمت شهر زواره افزایش پیدا کند.

1445953973591_telisna3.jpgکد خبرنگار  13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: