• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

لحظاتی جبران ناپذیر در پیچ و تاب های هنر نگارگری

لحظه هایی است که شاید هیچ وقت نتوان آن را جبران کرد و یا حتی پذیرفت، لحظه ای که شهیدی به ایران باز می گردد، لحظه ای که کشتی در آب فرو می رود و لحظاتی که چشمانی منتظر مسافرانی سفید پوش هستند که در کفن بازمی گردند و این لحظات شاید وقتی با دستان یک هنرمند چیره دست با هنر نگارگری گره می خورد تا ابد ماندگار می شود.

رضا بدرالسما در گفت و  گو با خبرنگار ایسنا_ منطقه اصفهان، اظهار کرد: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده حاصل بیش از نیم قرن تجربه من در زمینه نگارگری و نقاشی است.

این نگارگر کشوری ادامه داد: آثار ارائه شده در نمایشگاه بیش از ۲۰ اثر است که بیشتر جنبه فرهنگی دارند و سعی شد موضوعات مفهومی در این آثار گنجانده شود، البته تعدادی از آثار به دلیل کمبود جا به نمایشگاه نرسیدند.

وی با بیان این که آثار خاصی در نمایشگاه وجود دارد، گفت: بعضی از آثار با الهام از حوادثی که در سال های اخیر شاهد آن بودیم کشیده شد مانند تابلوی شهدای منا و یا فرزند ایران وهم چنین در کنار آن ها تابلوهایی از رباعیات خیام و آیات قرآن الهام گرفته شده است.

بدرالسما با بیان اینکه فرق عمده نگارگری با نقاشی رئال این است که یک نقاش باید یک مدل را با هنرمندی خود به نقاشی تبدیل کند، اما یک نگارگر باید تصورات و تخیلات خود را به تصویر بکشد، گفت: یک نگارگر باید تمرین داشته باشد که بتواند یک واقعه و یا آیه و شعر را با تخیل خود به یک اثر هنری تبدیل کند و خوشحالم که در این سال ها در این زمینه قلم زده ام تا بتوانم اتفاقات را چه تلخ، چه شیرین به تصویر بکشم.

این نگارگر با بیان این که پس از مدت ها این نمایشگاه را برگزار کرده است، افزود: برای مردم کار می کنم و افتخار می کنم  که بتوانم هنرم را در معرض دید عموم بگذارم، شاید در سنین جوانی بیشتر این دیده شدن در وجود هنرمندان نمایان باشد، اما هر چه گرد پیری بر ما می نشیند به این نتیجه می رسیم که چیزی برای ارائه به مردم نداریم و من نیز شرمنده تمام مردم هستم و خوشحالم که این دعوت را از سوی شهرداری منطقه ۱۵ پذیرفتم. مدتی پیش یک گالری مرا دعوت کرد، اما واقعا آن انگیزه قبلی را برای دیده شدن را نداشتم. در این مدت که حضور نداشته ام بیکار نبوده ام و تجربیات خودم را با عنوان "نقش نگار" به چاپ رساندم و پس از این نیز هر چه در توان داشته باشم برای مردم انجام خواهم داد.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه آثار استاد رضا بدر السما تا ۳۰ بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ در فرهنگسرای کوثر واقع در خیابان جی، خیابان مسجدعلی برای بازدید علاقه مندان دایر است.

کد خبرنگار: 13019
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: