• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-5992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

موسوی لارگانی:

امام راحل تاکید بر تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان داشتند

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی گفت: يكي از مطالبي كه امام (ره) خيلي بر آن تاكيد داشتند اين بود كه مجلس بايد در راس همه امور حضور داشته باشد كه مقام معظم رهبري هم تاكيدشان بر همین موضوع بوده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، سید ناصر موسوی لارگانی امروز (چهارشنبه) در میزگردی تحت عنوان جمهوری اسلامی ایران از خواسته ها تا عملکردها، اظهار کرد: امام (ره) در خصوص مجلس نظراتی داشتند که مردم سرنوشت خود و جامعه شان را خودشان با حضور در انتخابات مشخص كنند. امام (ره) حتی در رابطه با نوع حكومت نیز راي مردم را خواستند و بيش از٩٨درصد مردم به جمهوري اسلامي راي دادند.

وی افزود: در اين ٤٠سالي كه از انقلاب اسلامي ایران مي گذرد حداقل سالي يك انتخابات را داشته ايم و مردم در سرنوشت خود تاثير گذار بوده اند كه اين میزان دموکراسی و مشارکت در مقايسه با كشورهايی كه ادعاي دموكراسي دارند خيلي بيشتر بوده است. خواست امام (ره) اين بود كه مردم خودشان بايد در سرنوشت جامعه فعالانه شركت كنند و تاكيد داشتند مردم نبايد در خصوص مسائلي مانند مجلس شوراي اسلامي، مجلس خبرگان و شوراهاي اسلامی شهر بي تفاوت باشند و بايد حضور يكپارچه خود را در همه این عرصه ها حفظ کنند.

موسوی لارگانی اظهار كرد: يكي از مطالبي كه امام (ره) خيلي بر آن تاكيد داشتند اين بود كه مجلس بايد در راس همه امور حضور داشته باشد كه مقام معظم رهبري هم تاكيدشان بر همین موضوع بوده است. امام (ره) معتقد بود مردم بايد به نمايندگاني راي دهند كه مسلمان و شجاع باشند و از حقوق مردم دفاع كنند. امام بر خدمت به مردم تاكيد زيادي داشتتد و تاکید می کردند وظيفه ما اين است كه به قشر متوسط و پا برهنه جامعه خدمت رساني كنيم. این پا برهنه ها بودند كه شما را به اين صندلي ها رسانده اند.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان اظهار كرد: نمايندگان بايد مدافع اسلام ناب محمدی و در پي خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم باشند. نماينده بايد از طبقه متوسط به پايين جامعه باشد تا درد محرومان جامعه را بهتر بفهمد و زمانی كه می خواهد قانوني را تصويب کند قشر رنج كشيده و محرومان را نیز در نظر داشته باشد.

وي افزود: مشكلي كه در زمان حال وجود دارد اين است که مجلس ما به كارخانه توليد قانون تبدیل شده و نظارت بر اجراي قوانين بسیار ضعيف شده است. در کشور بيش از 12 هزار قانون داريم كه موجب شده بعضي مسئولان در تصميم گيري متحير باشند و ندانند طبق كدام قانون باید تصميم بگيرند. قوانین بسیار زیاد است و بیش از آن که نظارت بر قانون داشته باشیم تولید قانون داریم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس در پاسخ به اين پرسش كه آیا با گذشت ٤٠سال از انقلاب، مجلس در جايگاه خود قرار دارد یا خیر؟ گفت: متاسفانه مجلس شورای اسلامی ما از آن جايگاهي كه قانون گذار برايش تعيين كرده تنزيل كرده است و آن جايگاه را ندارد. گاهي هم افرادي که می خواهند به مجلس راه پيدا كنند با وعده و وعيدهايي كه به مردم مي دهند باعث تنزيل اين جايگاه شده اند.

وي افزود: انقلاب ما به ذات خودش عيبي ندارد و اگر عیب و ایرادی دارد به مديریت نادرست مسئولان بر مي گردد كه این موضوع انقلاب اسلامي را از اهداف اصلي خود دور كرده است. یکی از مشکلاتی که مجلس دارد اين است كه جايگاه اصلي خود يعني نظارت بر قوانين را از دست داده است وگرنه نبايد بیش از ٨٠درصد انحراف از قانون را در بودجه سال ٩٧داشته باشيم.

موسوی لارگاني گفت: آزادي كه در ايران اسلامي وجود دارد در هيچ كجاي دنيا وجود ندارد. آزادی بیان و آزادی قلمی که در ایران وجود دارد در دنیا کم نظیر است. برخی در تعریف واژه آزادی دچار انحراف شده اند این که بخواهیم خط قرمزها را رد کنیم و شعار نه شرقي نه غربي جمهوري ايراني را بگوییم نامش آزادي نيست.

وی ادامه داد: در بحث نظارت ملاك حال افراد است نه گذشته آن ها. برخی از افراد سال ها در سياه چاله هاي نظام شاهنشاهي گرفتار بودند، اما خودشان بعد در مقابل آن صف آرايي كردند. بنابراین بحث جمهوريت حتي بر بحث اسلاميت كمي بيشتر مي چربد. آزادي هايي كه در كشور است در هيچ كجا وجود ندارد و مردم ایران در انتخاب رئيس جمهور و سرنوشت کشورشان آزادهستند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر نمايندگان در جايگاهي كه هستند بحث جناح را كنار بگذارند و مسائل مربوط به خودشان را حل كنند و اهداف خاص خود را پیش ببرند به شرایط بهتری خواهیم رسید. تا زماني كه جناح ها بخواهند اهداف خود را پيش ببرند راه به جایی نخواهیم برد. با این که معتقد به اصول گرایی هستم در دولت نهم و دهم خيلي بيشتر نسبت به این دو دوره انتقاد و سخنراني كردم. تا زماني تفكر ما تفكر جناحي باشد به جايي نخواهيم رسيد.

رئيس مجمع نمايندگان استان اصفهان گفت: بايد به طرف حزبی شدن در كشور پيش برويم و بنا به فرمايش مقام معظم رهبري به سمت پارلماني شدن برخي امور حرکت کنیم. در دولت قبل فردي كه اصلاح طلب بود در شهرستانی که من نماینده آن بودم بودم فعاليت داشت و به دليل توانايي بالايي كه داشت به عنوان معاون مدير كل در دولت نهم و دهم هم انتخاب شد، اما در دولت يازدهم با اين كه اين فرد اصلاح طلب بود تنها به این دليل اين كه در دولت قبلي حكم گرفته بود و سمت داشت او را كنار گذاشتند.

لارگاني در خصوص ورزش و اسلام افزود: نه اسلام و نه روحانيت با ورزش هيچ مخالفتی ندارند. به دليل فحاشي ها و فضاي نامناسب ورزشگاه ها و استادیوم ها می گوییم که این مکان ها جای مناسبي براي حضور خانم ها نیست كه البته با حضور در ورزشگاه ها مشکلی وجود ندارد، ولی متناسب با وضعيت فعلي استاديوم ها اين گونه بهتر است. متاسفانه ورزش ما محدود به چند باشگاه خاص شده است و همه هزينه ها به سمت آن ها سوق پيدا مي كند.

لارگاني ادامه داد: اگر پولي را كه دولت به صورت يارانه نقدي پرداخت مي كند به بخش اشتغال و يا سرمايه گذاري داخلي براي توليد ملي اختصاص مي داد شرايط بهتري را تجربه مي كرديم . اعتراضاتي كه اخيرا اتفاق افتاد نيز سرچشمه اقتصادي داشت. اگر مردم از نظر معيشت و اقتصادي مشكلاتشان حل شود بسياري از معضلات اقتصادي نیز حل خواهد شد. بزرگترين چالش سياسي كشور بحث ركود و بيكاري جوانان است. مردم ولي نعمت ما هستند و آن ها هستند كه باعث وجاهت قانوني جايگاه ما شده اند و بايد دقت عميق تري بر اين كه مردم از نظر اقتصادي و معيشتي مشكلي نداشته باشند صورت گيرد.
1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: