• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-4994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شركت طلاب 72 کشور در جشنواره بین المللی قرآن و حدیث

مدیر کل دفتر امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی از برگزاري مرحله نهایی بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی در 23 و 24 بهمن ماه و آیین اختتامیه این جشنواره به همراه آیین نکوداشت خدمات آیت الله العظمی مظاهری در روز پنجشنبه 26 بهمن ماه خبر داد.
 
به گزارش خبرنگار ایسنا ـ منطقه اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین رفیعی امروز (چهارشنبه) در نشست خبری مرحله نهایی و آیین اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی، اظهار کرد: این جشنواره یکی از دستاوردهای ناب جمهوری اسلامی و انقلاب است و طلاب غیر ایرانی را مجهز به توانمندی‌های قابل توجه قرآنی می کند و رقابت پذیری آنها در مصاف اندیشمندان مجامع اسلامی و سایر مذاهب افزایش می دهد و دیپلماسی جمهوری اسلامی را در سایر جهان رقم می زند.

وی افزود: توانمندی های جامعه المصطفی موجب تعدیل تنش های مذهبی در سایر کشورها می شود و این یکی از توفیقات كشور است. برگزاری جشنواره بین المللی قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی با نگاه مسابقه ای برای ترویج نیست، بلکه المپیاد جامع علمی و مهارتی قرآنی و حدیثی است و تمام آموزش ها و فعالیت های ما در حوزه قرآن و حدیث در مدار این جشنواره می چرخد.

مدیر کل دفتر امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره از 72 کشور و شامل طلاب در همه مقاطع تحصیلی در حوزه خواهران و برادران است و بخش های آن در خارج از کشور نیز برگزار می شود. این جشنواره تاکنون در 20 کشور برگزار شده و در 20 کشور نیز در آستانه برگزاری است.

رفیعی تصریح کرد: جشنواره دو بخش مهارتی و معارفی دارد. بخش مهارتی جشنواره بر حسب مقاطع تحصیلی طلاب موراد مختلف را شامل می شود. بخش معارفی جشنواره بر حسب مقاطع تحصیلی و رشته های تحصیلی طلاب رشته های آن تعيين شده است.

وی ادامه داد: در بخش مهارت های قرآنی و حدیثی نیز طلاب در چهار رشته حفظ کل، حفظ 15 جزء و تحقیق و ترتیل شرکت کرده اند. مجموع شرکت کنندگان در این جشنواره در داخل شش هزار و در خارج از کشور نیز پنج هزار نفر است که احتمال دارد به دو برابر این میزان برسد.

كد خبرنگار: 13091

1445953973591_telisna3.jpgانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: