• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-6192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یک پژوهشگر تاریخ:

اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است

یک پژوهشگر تاریخ گفت: اجرای حقوق شهروندی بر عهده قوه قضاییه است. اگر قوه قضائيه بخواهد به وظايف خود عمل كند حقوق شهروندي و گسترش عدل و آزادی ها بايد از سوي اين قوه مطرح شود و بعد به قوه مجريه ارجاع داده شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان،عباس نصر اصفهانی امروز (چهارشنبه)  در نشستی تحت عنوان جمهوری اسلامی ایران از خواسته ها تا عملکردها، اظهار کرد: فساد آزادی را محدود می کند و مجرمان محدودکننده آزادی در کشور هستند .

نصر در پاسخ به اين سوال كه بعد از انقلاب اسلامي چقدر از آرمان هاي امام در مورد حقوق شهروندي اجرا شد،گفت :اين يكي از چند حقوقي است كه از بين رفته است و کلیت پيگيري اين موضوع با قوه قضائيه است و اگر هم در جایی رعایت نشدن این حق به صورت محلی بوده است باید در شورای عالی استان ها مطرح و از آن طریق به مجلس ارجاع داده می شده است. در واقع احیای حقوق محلی شهروندی بر عهده مجلس و دولت نیست و بر عهده شورای عالی استان‌ها است.

نصر گفت: در مورد آزادي كه شاهرگ انقلاب اسلامي بوده و شعار استقلال،آزادي جمهوري اسلامي که شعار اصلي این انقلاب بوده است باید گفت این آزادی آن طور که باید وجود ندارد.

این پژوهشگر تاریخ در خصوص پیگیری حقوق شهروندی از سوی قوه قضاییه ادامه داد: خیلی از موضوعات در کشور با هم مخلوط شده و این مشکل هم به این دلیل به وجود آمده که کسی جلوی این مخلوط شدن مباحث را نمی گیرد. برخی در نماز جمعه حکم اعدام صادر می‌کنند که نمیدانم ما چطور باید این را بپذیریم؟ ما قانون اساسی داریم که تکالیف را روشن کرده است.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: