• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9611-6292-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار اصفهان:

مسائل خط و خط بازی کنار گذاشته شود

استاندار اصفهان، فولادشهر را رنگین کمان زیبایی از اقوام مختلف خواند و گفت: بخشدار این منطقه باید مسئله مهم اشتغال را با بسترسازی برای افزایش فعالیت اقتصادی جوانان به ویژه در زمینه برندسازی مورد توجه قرار دهد و در عین حال تاکید این مسئله نباید ما را از مسائل فرهنگی و اجتماعی و ایجاد نشاط در جامعه غافل کند.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در آیین افتتاح بخشداری فولادشهر اظهار کرد: تغییر حالت سیاسی یک شهر قطعاً نباید بدون خاصیت باشد و باید به لحاظ رشد فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه بخشدار جدید باید بر وضعیت و اوضاع این بخش مطالعات دقیقی داشته باشد، افزود: باید از آنچه وجود دارد برای رشد و توسعه منطقه استفاده کرد.

استاندار اصفهان اضافه کرد: فولادشهر که در ابتدا به عنوان یک شهرک برای کارکنان فولاد مبارکه و ذوب آهن احداث شده بود امروز با افزایش جمعیتی مواجه شده است و در ادامه نیز با ساخت ۳۲ هزار واحد مسکن مهر در این شهر جمعیت بالای نامتوازن و برخلاف روند طبیعی را در این شهر مستقر کرده است.

مهرعلیزاده با بیان اینکه باید امکانات لازم برای واحدهای مسکن مهر ایجاد شود، افزود: امکانات اولیه باید قبل از اینکه واحدها به فروش برسد و با تمام توجهات مورد بررسی قرار گیرد و با دقت رسیدگی شود تا در آینده با افزایش جمعیت دچار مشکلات اجتماعی و فرهنگی در منطقه نشویم.

وی بر استقرار ادارات و مراکز ضروری در این بخش تاکید کرد و افزود: باید به نحوی باشد که مردم در خصوص رفع مشکلات و مراجعات دستگاهی دچار مشکل نشوند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه نه در این بخش بلکه در همه جا باید مسائل خط و خط بازی کنار گذاشته شود، گفت: این گونه مسائل به هیچ وجه برای بنده قابل تحمل نیست، چرا که مردم از مدیریت در سطح کلان و دولت و مدیران و مسئولان استان توقع دارند که برای مردم کار کنند و مسئولان نباید برای نفس خود وارد مسائل سیاسی شوند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: این نظام یک نظام الهی است و بر اساس بیانات امام این انقلاب انفجار نور بود و باید این نور در تمام ابعاد جامعه، اخلاق، عمران، آبادانی، کرامت انسان، عبادت، سلامت نفس انسان ها، صداقت و همه جوانب پرتو افشانی کند و باید همه مسئولان در این مسیر حرکت کنند و خلوص بیشتر در عمل داشته باشند.

وی مهمترین مسئله را اشتغال برشمرد و ادامه داد: از بخشدار این بخش درخواست دارم یک کار انجامی و ایجادی و فکری و نه فقط صرفاً اجرایی در این خصوص داشته باشد.

استاندار اصفهان یادآور شد: تنها راه برون رفت از این وضعیت اقتصادی و بسته و محدود کشور این است که در زمینه تولیدات معطوف به صادرات حرکت کنیم و نگاه صادرات محور داشته باشیم و باید مسئولان این بخش هسته هایی ایجاد کنند که این هسته ها تنها به صادرات فکر کنند و براساس برند سازی و بازاریابی در خارج از کشور از هسته های کوچک تولید در داخل کشور بهره ببرند و به صادرات تولیدات این واحدها بپردازند.

علیزاده با بیان اینکه ذهن مردم این منطقه تولیدی و صنعتی است، گفت: باید این کار از مناطقی آغاز شود که زمینه های صنعتی و اقتصادی بیشتر وجود داشته باشد و فولادشهر یکی از این مکان هاست و باید به این مطلب به شکل ویژه توجه شود.

وی با بیان اینکه تاکید بر مسئله اشتغال نباید ما را از مسائل فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و ایجاد نشاط در جامعه غافل کند، افزود: فولادشهر رنگین کمان زیبایی از اقوام مختلف است و مکلفیم فضایی را برای مردم ایجاد کنیم که مردم به عنوان قطعه های پازل در این منطقه بسیار زیبا با آداب و رسوم خود شاد باشند و باید این بخش به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.

مهرعلیزاده به برخی از سخت گیری های سلیقه ای در برنامه های فرهنگی اشاره کرد و افزود: آنچه به عنوان قانون در مجلس شورای اسلامی تصویب و سپس با نظارت بسیار دقیق شورای نگهبان در خصوص انطباق با قانون اساسی و شرع کنترل می شود باید به اجرا گذاشته شود چرا که اجرای قانون هیچ گونه خلاف شرع ندارد و چه بسا در برخی موارد ایجاد محدودیت برای اجرای قانون خلاف شرع است و در مسائل فرهنگی این امر باید مورد دقت قرار گیرد.

استاندار اصفهان افزود: در کنار مشکلات مربوط به آب، محیط زیست، اشتغال و ... که مدیریت استان مکلف به حل آن ها است باید مسائل مربوط به شادابی و نشاط و معیشت مردم و احساس لذت بردن از زنده بودن و شاداب بودن مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم ساختمان اداری بخشداری فولادشهر افتتاح و دهقان خدابنده به عنوان اولین بخشدار فولادشهر تعیین شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: