• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5194-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگی نصف جهان/

پنج شنبه اصفهان از نگاه فرهنگ و هنر

فرهنگ و هنر همچون روح در کالبد اصفهان دمیده شده است و با تمام مشکلاتی که در پیش رو دارد، برای ایجاد جهانی ایده آل با عواطف بی آلایش در کنار عالم واقعی شکوفه هایی نو می پروراند. این روزها فضای فرهنگ و هنر اصفهان حال و هوای فجر دارد و شاخه هایی از هنر را در درخت فرهنگ کشور تپانده است. هنر حرف ها دارد که بخشی از آن را می توان در حال و هوای این روزها مشاهده کرد.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر ایسنا منطقه اصفهان، علاقه مندانی که می خواهند جادوی آب و خاک و رنگ را که از دستان هنرمندی نشات گرفته است مشاهده کنند می توانند به چهارمین نمایشگاه آثار سفال "ذهن و گل" آثار رضا مظفری که در محل نگارخانه سیتی سنتر واقع در ورودی ۷ سیتی سنتر، طبقه اول در ساعت ۱۰ تا ۲۲برگزار می شود، سری بزنند.

علاقه مندان به شعر نیز می توانند امروز در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر در محفل اصفهان به آدرس باغ غدیر، ساختمان الغدیر، حوضخانه قلمستان که توسط مرکز آفرینشهای ادبی قلمستان در ساعت ۱۸.۳۰برگزارمی شود، حضور پیدا کنند و از اجرا و شعرخوانی در این محفل بهره مند شوند.

دبیرخانه جشنواره فیلم کوتاه حسنات در جهت اکران و نقد آثار منتخب این جشنواره، فیلم کوتاه "چاق، کچل، سیبیلو" به کارگردانی محسن نجف مهری را در ساعت ۱۶ در محل کتابخانه مرکزی اصفهان واقع در خیابان باغ گلدسته، به اکران و نقد گذاشته است.

علاقه مندان به موسیقی نیز می توانند برای ديدار با گروه"دنگ شو" و همچنین حضور در جشن امضا آلبوم "مدوناي" امروز در ساعت 19 به خانه صفوی اصفهان مراجعه کنند.

در جشنواره استانی تئاتر بسیج، کارگاه آموزشی کارگردانی تئاتر استاد ایوب آقاخانی در ساعت 9 تا 12 صبح در خانه هنرمندان برگزار می شود. همچنین اجرای صحنه ای "تراژدی شیرین" به کارگردانی محمد رادمهر و نویسندگی جواد صرامی در ساعت 15 و اجرای صحنه ای "زیر رادیکال چشم هایت باران می بارد" به کارگردانی حسین اقارب پرست و نویسندگی کوروش شمس در ساعت 17 در سالن سوره حوزه هنری برگزار می گردند.

خانه موسیقی حوزه هنری شست تکنیک‌های نوازندگی: "ردیف میرزاعبدالله" به روایت استاد نورعلی‌خان برومند را در ساعت ۱۰ امروز واقع در خانه هنرمندان برگزارمی شود.

از گالری های امروز می توان به نمایشگاه مجسمه "ریشه‌ها و سنگ‌ها" آثار تونی کرگ (ساعت ۹ تا ۱۳.۳۰ و ۱۵ تا ۱۸، موزه هنرهای معاصر)، نمایشگاه آثار یک مجموعه به نام "مکان" (ساعت ۱۱ تا ۱۹، گالری امروز)، نمایشگاه نگارگری استاد بهرام طاهری دولت‌آبادی (ساعت ۱۶ تا ۲۰، گالری ارژنگ، آخرین روز) و نمایشگاه نقاشی "لوکیشن ۳" آثار ریحانه و المیرا امین‌الساداتی (ساعت ۱۶ تا ۲۰، گالری سایان) اشاره کرد.

هنرجویان و علاقه مندان هنر کارگردانی می توانند امروز در کارگاه آموزشی دو روزه کارگردانی با استاد ایوب آقاخانی در ساعت ۹ تا ۱۲ شرکت کنند. همچنین نشست تکنیک‌های نوازندگی "ردیف میرزاعبدالله" به روایت استاد نورعلی‌خان برومند نیز در ساعت 10 واقع در خانه هنرمندان برگزار می شود.
  
امروز نمایشگاه های دهه فجر و دستاوردهای انقلاب اسلامی ( ساعت ١۵ الی ٢١، پل شهرستان) و اولین نمایشگاه بین‌المللی دارو و صنایع وابسته، اصفهان فارما (ساعت ۱۴ تا ۲۱، پل شهرستان) آماده بازدی علاقه مندان است.

امروز تئاترهای " تئوری میس‌کال" (ساعت ۱۷، تماشاخانه اصفهان)، "هیچکس رو محکم بغل نکن" (ساعت ۱۷.۳۰، تالار هنر)، "ایلیا و اتاق سحرآمیز" (ساعت ۱۸، فرهنگسرای کوثر)، "دام" (ساعت ۱۸.۴۵، تالار هنر)، "مثل سوسوی فانوس آویخته" (ساعت ۱۸، آموزشگاه آدمک)، نمایشنامه‌خوانی "مرگ یزدگرد" (ساعت ۱۸، هنرستان هنرهای زیبا) و تئاتر "سیندرلا و منیژه" (ساعت ۱۹، هنرسرای خورشید) است در حال اجرا است و علاقه مندان به تئاتر را برای نمایش این هنر شگرف به سالن ها می کشاند.

امروز فیلم های به وقت شام (ساعت 16:30)، اتاق تاریک (ساعت 18:30) و مصادره (ساعت 20:30) در سینما سپاهان اکران می شوند. همچنین فیلم های فیلشاه (ساعت 18:30) و امپراطور( ساعت 20:30) در سینما فیلسطین در سودای سیرغ جشنواره فیلم فجر هستند.

هم چنین فیلم های "آینه بغل" (سینما سپاهان، پردیس چهارباغ و سینما قدس)، "دخترعمو و پسرعمو" (سینما سپاهان و سینما فلسطین)، "کمدی انسانی" (پردیس چهارباغ)، "پل خواب" (پردیس چهارباغ)، "خالتور" (سینما قدس)، "ثبت با سند برابر است" (پردیس چهارباغ)، "کلیله و دمنه ،انیمیشن" (پردیس چهارباغ)، "حریم شخصی" (پردیس چهارباغ) و "عشقولانس" (پردیس چهارباغ) اکران می شود.

کد خبرنگار:13091
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: