• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-5294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر موسسه تنظیم و نشر امام خمینی:

نسل جدید جامعه با اندیشه های امام (ره) آشنا نیستند

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان گفت: طبق یک کار پژوهشی متاسفانه جامعه و به طور خاص نسل سوم و چهارم انقلاب با امام(ره) و اندیشه و گفتمان امام آشنا نیستند.

به گزارش خبرنگار ایسنا _منطقه اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین عباس کمساری عصر روز گذشته (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری همایش منطقه ای طریق جاوید در نگارستان امام خمینی(ره) با طرح پرسشی مبنی بر اینکه چقدر جوانان و نسل جدید جامعه با اندیشه های امام خمینی (ره) آشنا هستند، اظهار کرد: طبق یک کار پژوهشی متاسفانه جامعه و به طور خاص نسل سوم و چهارم انقلاب با امام (ره) و اندیشه و گفتمان ایشان آشنا نیستند.

وی افزود: حال پرسش اینجاست که چه لزومی دارد جامعه و نسل جوان با اندیشه های امام آشنا باشند و چه اصراری برای این موضوع وجود دارد؟ شالوده و بنیان این حکومت و جمهوری اسلامی بر اساس گفتمان و اندیشه امام (ره) بنیان نهاده شده و اصرار بر این قضیه  که جامعه باید با اندیشه امام آشنا شود بر همین اساس است.

مدیر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در اصفهان ادامه داد: اگر جامعه و نسل سوم و چهارم انقلاب گفتمان امام را نداند، خطر تحریف این انقلاب را تهدید خواهد کرد.

حجت الاسلام کمساری با اشاره به جایگاه مردم در اندیشه امام(ره) اظهار کرد: امروز بحث مردم مطرح است. اگر به شخصیت امام نگاه کنید، امام شخصیتی است که در میان مراجع و علما کمترین ارتباط را به ظاهر با مردم داشته است چرا که سال ها در تبعید به سر برده است.اما امام معتقد بوده که نظر مردم بسیار مهم است و طبق فرمایش ایشان مردم اگر یک خدمتگزار را نخواستند باید آن فرد کنار برود.

وی با بیان اینکه در اندیشه امام (ره) باید در مقابل مردم تواضع داشت، گفت: در ایام سالگرد پیروزی انقلاب هستیم و این جمله در این روزها بسیار شنیده می شود .امام (ره)می فرماید "من دولت تعیین می کنم" اما بلافاصله این جمله را اصلاح می کند و تغییر می دهد و می فرماید "من به واسطه این ملت دولت تعیین می کنم". این نشان می دهد که نقش مردم برای امام خمینی(ره) تا چه حد مهم بوده است.

به گزارش ایسنا؛ اجرای دو تئاتر به نام های "روز خون" و "سارا چریکه" و هم چنین بازدید از نمایشگاه از دیگر برنامه هایی بود که در نگارستان امام خمینی و در حاشیه برگزاری همایش طریق جاوید با همکاری جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در اصفهان انجام گرفت.
1445953973591_telisna3.jpgانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: