• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-17995-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای:

ورزش پهلوانی به روح انسان آرامش و معنویت خاصی می دهد

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای گفت: با رشدی که در چند سال گذشته ورزش پهلوانی و زورخانه ای در بین نونهالان و نوجوانان داشته شاهد رشد روح پهلوانی در بین مردم هستیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، مجتبی جوهری در مراسم تجلیل از خانواده معماری خیر ورزش پهلوانی در باشگاه پهلوانی حضرت ابوالفضل اظهار کرد: امروزه شاهد برخی ناهنجاری ها در بین نسل نوجوان و جوان هستیم که در گذشته به واسطه بودن گودهای زورخانه ٬ مرشدها و پهلوان های بزرگ در شهر و روستا کمتر از حالا شاهد چنین مشکلاتی بودیم ولی در این چند سال اخیر حرکت های خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: ورزش پهلوانی ضمن پرورش جسم به روح انسان هم آرامش و معنویت خاصی می دهد و پس از مسجد بیشترین جایی که نام خدای مهربان، امامان و معصومین برده می شود گود زورخانه است.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای تصریح کرد: آران و بیدگل از قدیم جایگاه نام آوران بزرگی در عرصه پهلوانی بوده و این باعث افتخار مردم آران و بیدگل است که در مسابقات استانی و کشوری جوانان و پهلوانان بزرگی دارند و این برای عموم مردم نوید بخش روزهای خوبی برای ورزش پهلوانی است.

جوهری گفت: در سال جاری بیش از ۱۴ مسابقه زورخانه ای و پهلوانی در رشته های گوناگون برگزار شده که این امر نشان از گرایش مردم به ورزش های اصیل و سنتی ایران زمین دارد، البته باید برای کمک به رشد فرهنگ اصیل ایران به ترویج ورزش باستانی و پهلوانی کمک بیشتری صورت گیرد.

هم چنین جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: ورزش باستانی و زورخانه ای از اهمیت ویژه ای در کشور برخوردار است و  ارتقای این نوع فعالیت های ورزشی و خصوصا در بین نسل جوان موجب اقتدار جامعه می شود.

سرهنگ حسین حسین زاده با بیان اینکه منابع قدرت در کشور مادی و معنوی است، افزود: همه فکر می کنند هر کشوری نیروی نظامی، نفت و طلا داشته باشد قدرتمند است در حالی که سرمایه و قدرت هر کشوری غیر از این موارد سرمایه های اجتماعی آن است.

وی ادامه داد: هر ملتی اگر سرمایه اجتماعی، فرهنگی و غرور ملی داشته باشد و جوانان خود را خوب پرورش دهد و قدر پیشکسوتان خود را داشته باشد قدرتمند واقعی است.

تصریح کرد: کشور ما بواسطه داشتن ملتی قدرتمند، رهبر فرزانه و با اقتدار و دولتمردان خدمتگذار توانسته است خود را در جهان تأثیر گذار نشان دهد.

حسین زاده گفت: در مناطق کاشان و آران و بیدگل ورزش زورخانه ای و پهلوانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و ما هر روز شاهد حضور پرشورترجوانان در این ورزش ها هستیم.

کد خبرنگار:  13094

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: