• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-18895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش 40 درصدی بازدیدکنندگان مناطق طبیعی اردستان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان با بیان اینکه شاهد استقبال گردشگران در شش ماهه دوم سال جاری از مناطق طبیعی شهرستان هستیم، گفت: استقبال گردشگران از این مناطق نسبت به سال گذشته با افزایش 40درصد مواجه بوده است.

محمدرضا صدوقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: سیاست مدیریت گردشگری کشور بر این است که اقامت های ارزان، حافظ محیط زیست و آثار تاریخی ایجاد کند و در این راستا اقامتگاه‌های بوم‌گردی پیشنهاد شد که اين اقامتگاه ها در قالب خانه های بوم گردی و روستایی بنا می شود.

وی افزود: در این راستا سه اقامتگاه بوم گردی خوش نشین روستای بقم، نقشینه زواره و اقامتگاه خانه توریست در منطقه سفلی زواره در شهرستان اردستان پروانه بهره برداری گرفتند. رونق این گونه خانه ها در شهرستان باعث شده که موضوع گردشگری بیشتر مورد توجه قرار گيرد. هم چنین بستری فراهم شد تا این اقامتگاه ها در نمایشگاه های ملی و بین المللی حاضر شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اردستان با بیان اینکه گردشگران خارجی ترجیح می دهند تا از فضای اقامتگاه های بوم گردی استفاده کنند، ادامه داد: در این راستا سه روستای علی آباد، کریم آباد و شیرازان موافقت اصولی دریافت کردند و امیدواریم در جهت پیشرفت خدمات به گردشگران گامی موثر برداشته شود.

صدوقي تاکید کرد: حساسیت نسبت به بخش گردشگری زیاد شده است و اداره اردستان نسبت به سال قبل با حجم درخواست کننده در خصوص حفظ و بهره برداری آثار تاریخی و طبیعی و اصالت های صنایع دستی روبرو است که توجه بیشتر مسئولان برای ايجاد زیرساخت های شهرستان را می طلبد.

وي تصريح كرد: ایجاد یک دهکده طبیعی گردشگری در شهرستان با همکاری بخش خصوصی در 15 کیلومتری شمال مهاباد در مرحله بررسی است. هم چنين شاهد استقبال گردشگران در شش ماهه دوم سال جاری در مناطق طبیعی شهرستان هستیم. در شهرستان 101 منطقه طبیعی شناخته شده وجود دارد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: