• دوشنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-19495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تولیت موقوفات مرحوم نقوی به دانشگاه علوم پزشکی کاشان منتقل شد

سرپرست دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کاشان از انتقال تولیت بیش از 650 موقوفه شامل تمام املاک، رقبه، مجاری و اموال مرحوم حاج محمدصادق نقوی پس از 80 سال به این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، رضا کردی اظهار کرد: مرحوم حاج محمدصادق نقوی به‌موجب وصیت‌نامه رسمی، تمام اموال، املاک، مجاری و قنوات خود را وقف بر بیمارستان نقوی و عواید آن‌ها را تا ابد برای درمان بیماران و تجهیز بیمارستان قرار داده است.

وی، با اشاره به وصیت‌نامه این خیر سلامت، افزود: اداره این املاک و مستغلات تا 70 سال از تاریخ وقف بر عهده متولی خاص بود و بعد از 70 سال منحصراً و دائماً تولیت آن با دانشگاه علوم پزشکی کاشان است که رأی انتقال تولیت موقوفات در اداره اوقاف شهرستان و استان، به نمایندگی ریاست این دانشگاه اخذ و ابلاغ شد.

سرپرست دفتر حقوقی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: اين دانشگاه حسب وظيفه خود به‌منظور حراست و اداره موقوفات مكلف است پيگيري شرعي و قانوني را براي احياي حقوق موقوفه خود انجام دهد و بر این اساس نشستی با ریاست اداره اوقاف و امور خیریه به‌منظور تحویل و تحول پرونده‌های موقوفات مرحوم نقوی برگزار کرده است.

کردی گفت: تمام مستأجران و متصرفان به‌منظور اجرائي شدن نيت واقف و تعيين تكليف شرعي و قانوني ديون و املاك تحت تصرف به دفتر حقوقي دانشگاه علوم پزشکی کاشان مراجعه كنند تا ضمن شرعی بودن ادامه تصرفات خود، عواید مربوطه صرف ساخت و تجهیز بیمارستان نقوی شود.

به گزارش ایسنا، بيمارستان مرحوم نقوي در سال 1313 به‌منظور ارائه خدمات سلامت مردم منطقه بنیان‌گذاری شده و حسب وصيت آن مرحوم موقوفات قابل‌توجهی اعم از املاك و مستغلات و مجاري به‌منظور تكميل اين اقدام خير و تعمير و نگهداري، تجهيز و استمرار خدمت‌رسانی نیز وقف ‌شده است.
1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: