• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9611-20495-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کاهش 75 درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي در گلپايگان

فرمانده انتظامي گلپايگان از کاهش 75 درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي در سطح معابر عمومي و درون شهري شهرستان طي 9 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش ايسنا_منطقه اصفهان، سرهنگ حسين بساطي گفت: در راستاي کاهش حوادث رانندگي و برقراري نظم و امنيت ترافيکي در معابر درون شهري، برابر آمارها طي 9 ماهه امسال شاهد کاهش 75 درصدي حوادث رانندگي منجر به فوت هستيم.

وي با اشاره به کاهش 75درصدي کشته شدگان حوادث رانندگي در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، ادامه داد: بيشترين آمار حوادث رانندگي در سطح معابر عمومي را راکبان موتور سيکلت با 45 درصد و عابران پياده با 12 درصد تشکيل مي دهند.

فرمانده انتظامي گلپايگان با اشاره به اقدامات ماموران پليس راهنمايي و رانندگي شهرستان در برخورد با تخلفات راهور از افزايش سه درصدي برخورد با رانندگان خودروهاي متخلف و 26 درصدي برخورد با موتورسواران متخلف خبر داد و افزود: در حوزه اعمال قانون شاهد افزايش نزديك به چهار درصدي و در حوزه برخورد با تخلفات حادثه ساز شاهد افزايش 31 درصدي برخوردها هستيم .

بساطي با بيان اين که در حوزه ضبط گواهينامه رانندگان متخلف شاهد افزايش 10 درصدي در مقايسه با مدت مشابه سال قبل هستيم، افزود: در طول سال جاري بيش از 9 گواهينامه رانندگاني که داراي 30 نمره منفي بوده اند، ضبط شده است.

فرمانده انتظامي گلپايگان، عدم توجه به جلو، عدم رعايت حق تقدم و عدم توانايي راننده در کنترل وسيله نقليه را از جمله عوامل مهم بروز حوادث رانندگي در معابر عمومي و درون شهري اعلام و تصريح کرد: رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي نقش مهمي در کاهش حوادث رانندگي دارد.

سرهنگ بساطي با اشاره به نقش خانواده ها و مدرسه به عنوان دو نهاد اجتماعي مهم در جامعه در راستاي آموزش و فرهنگ سازي براي پيشگيري از حوادث رانندگي و کاهش کشته شدگان اين حوادث گفت: آموزش فرهنگ ترافيک نقش مهمي در کاهش حوادث رانندگي در جامعه دارد.

وي تصريح کرد: انتظار پليس از خانواده ها و شهروندان اين است که با رعايت قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي، پليس خود باشند و همواره پليس را در برقراري نظم و امنيت ياري کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: