• یکشنبه ۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-4590-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر بهره برداری شهرک سلامت خبر داد:

دومين جشنواره محصولات سالم، طبيعي و فرا سالم در اصفهان

 مدیر بهره برداری شهرک سلامت اصفهان گفت: 40 برند غذایی محصولات سالم و ارگانیک در دومین جشنواره محصولات سالم و فرا سالم حضور خواهند یافت تا خود را به بازار هدف معرفی و از ارتباط ایجاد شده با یکدیگر در راستای توسعه این صنعت مرتبط با سلامت استفاده کنند و استان اصفهان تبدیل به نخستین استان کشور شود که در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده است. 

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، رضا هيبتي امروز (یک شنبه) در نشست خبری دومین جشنواره محصولات سالم، طبیعی و فراسالم با بیان اینکه این جشنواره 9 لغایت 11 اسفندماه در شهرک سلامت اصفهان برگزار می‌شود اظهار کرد: اهداف این جشنواره همسو با اهداف شهرک سلامت، است. در شهرک سلامت اصفهان همه قوانین، مقررات و استانداردهای روز دنیا مورد توجه واقع شده و این شهرک با چیزی که بر نظام درمان حاکم است تفاوت دارد.

وی ادامه داد: یکی از مباحث مطرح در حوزه سلامت که باید بیشتر به آن توجه شود، حوزه غذا و اقلام خوراکی است که چنانچه از سلامت و بهداشت لازم برخوردار نباشد بر سلامت مصرف کننده تاثیر منفی خواهد گذاشت. در همین راستا از شركت هاي مطرح در ايران دعوت به همكاري شده است و حدود 110 شرکت برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند.

مدیر بهره برداری شهرک سلامت اصفهان با بیان اینکه 40 برند از میان واجدین شرایط در این جشنواره شرکت داده شده است، افزود: شرکت‌هایی که در این جشنواره حضور دارند مورد سنجش قرار گرفته تا محصولات آن‌ها از سلامت کافی برخوردار باشد. سنجش‌هایی نیز توسط گروهی آزمایشگاهی از دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه خوراسگان در طول جشنواره انجام خواهد شد. بنابرین تنها برندهایی در این جشنواره حضور یافته‌اند و از آن گواهی می‌گیرند که استانداردهای لازم در زمینه غذا را گذرانده باشند.

وی ادامه داد: اهداف این جشنواره شامل بسیج و به کارگیری همه امکانات در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است. در این رویکرد با وجود اینکه ایران با کمبود منابع آبی دست به گریبان است اما با نیروی انسانی متخصص و همچنین خاک با کیفیت می‌تواند در این صنعت توسعه پیدا کند. همچنین تلاش در راستای تحقق اهداف سند چشم انداز توسعه از دیگر اهداف این جشنواره است که می‌کوشد راهکاری برای دسترسی همه اقشار جامعه به غذای سالم را جست‌وجو کند.

دبیر این جشنواره گفت: شناسایی پتانسیل‌های کشور در حوزه محصولات سالم و معرفی بازار مطمئن به تولیدکنندگان این حوزه از دیگر اهداف این جشنواره است. به خصوص اینکه برخی از تولیدکنندگان ایرانی محصولات مناسبی دارند. یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد خلق برندهای مواد غذایی برای سهولت در صادرات است. متاسفانه شاهد هستیم بسیاری از مواد غذایی صادراتی به خاطر مقادیر بالای نیترات و فلزات سنیگین برگشت داده می‌شوند.

هیبتی گفت: آخرین هدف این جشنواره ایجاد پلی میان دانشگاه و مراکز علمی با تولید کنندگان است. این هدف به این منظور است که در دنیای رقابتی امروز باید از نظریه پردازان و صاحبان تخصص در کنار تولید استفاده شود.

وی ادامه داد: در طول جشنواره‌ کلاس‌های آموزشی توسط متخصصین تغذیه، کشاورزی، دامپزشکان، پزشکان عمومی برگزار و همچنین طرح رایگان غربالگری دیابت انجام می شود. باشگاه سلامت نیز در همین جشنواره به عضوگیری خواهد پرداخت. در 2 سال آینده ، 100 فروشگاه بزرگ در سطح کشور به عرضه محصولات سالم خواهند پرداخت که از این تعداد  4 یا 5 فروشگاه در نقاط مختلف اصفهان جانمایی خواهد شد.



انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: