• سه شنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

درد و دل صدرعاملی در خصوص جشنواره حسنات

دبیر جشنواره فیلم کوتاه حسنات گفت: مسئولان اصفهان باید درک کنند که این شهر جشنواره می خواهد یا خیر؟

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، رسول صدر عاملی امروز(سه شنبه) در نشست خبری هفتمین جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان، اظهار کرد: مسئولان اصفهان باید درک کنند که این شهر جشنواره می خواهد یا خیر؟ باید تکلیف جوانان و نخبه های سینمایی اصفهان مشخص شود. 80  درصد امور جشنواره کودک و نوجوان در تهران انجام می شود. آن جشنواره هم خوب است، اما جشنواره حسنات موجب شده است بچه های سینمایی و آنهایی که سینما و فیلم سازی رویای آن ها است تکیه گاهی به نام جشنواره حسنات داشته باشند.

وی افزود: امیدواریم حسنات از دوره هشتم دغدغه برگزاری نداشته باشد. جشنواره فیلم کوتاه طی ۶ دوره در سراسر ایران تنها جشنواره بخش خصوصی است و همین موضوع ارزشمند و عالی است.

دبیر جشنواره فیلم کوتاه حسنات با بیان اینکه نیکوکاری بنای اصلی این جشنواره است، گفت: هیچ فیلمی نیست که در آن نیکوکاری پیدا نشود.

صدر عاملی تصریح کرد: موافقت شده است که حسنات در اردیبهشت ماه برگزار شود.  از میان 1200تا 1300 فیلم در هئیت انتخاب به 35 فیلم رسیده اند و بسیاری از فیلم های خوب بیرون مانده است. در واقع هیچ فیلم ساز خوبی نیست که فیلمی برای حسنات ارسال نکرده باشد.

وی گفت: شما رسانه ها باید تحلیل کنید که آیا اصفهان جشنواره می خواهد یا خیر؟ بنویسید قلم بزنید که جشنواره باشد یا نباشد؟ این جشنواره خوبی ها را در جامعه نه چندان شاد ما گسترده کرده و مهربانی را به ارمغان آورده است.

صدر عاملی گفت: مشکل بزرگ سینمای ای ایران و در کل هنر در این کشور توزیع است.  مطمئن باشید اگر توزیع آثار دوره قبلی درست انجام شود به تیراژ میلیونی می رسد. حسنات جمع ایده جوانان این کشور است. مسئولان اصفهان باید چنین جشنواره هایی را درک کنند نه اینکه ما بخواهیم مدام آنها را توجیه کنیم. در جهان شهرداری های دست چندم از چنین جشنواره هایی استقبال می کنند.

کد خبرنگار: 13023


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: