• دوشنبه ۱۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-3492-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عابدی:
بحران آب یک بحران قومیتی نیست

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نباید اجازه دهیم بحران آب موجب بروز بحران‌های اجتماعی و امنیتی شود، گفت: برخی بدون توجه لازم به موقعیت فعلی کشور تلاش کرده‌اند با اظهارات خلاف و تشویش اذهان عمومی از مناقشات آب برای اهداف سیاسی استفاده کنند.

حیدرعلی عابدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان، ضمن تکذیب شکایت نمایندگان مردم اصفهان از  یکی از افراد فعال زیست محیطی مخالف انتقال به دلیل وجود نظرات مخالف با نمایندگان اصفهان، اظهار کرد: نمایندگان استان اصفهان هیچ دلیلی برای این نمی‌بینند که برای مقابله با نظرات مخالف از ابزاری همچون شکایت به قوه قضاییه استفاده کنند.

وی ادامه داد: نه تنها نمایندگان و مدیران عالی‌رتبه، بلکه همه مردم ایران باید پذیرش نظرات مخالف را تمرین کنند. به خصوص در مباحث مربوط به محیط زیست و آب که موضوعاتی کاملاً تخصصی و فنی بوده و لازم است کارشناسان این حوزه درباره آن به بحث و تبادل نظر بپردازند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: کسانی که آب به آسیاب دشمن می‌ریزند نباید در مقابل اظهارات قانونی و منطقی از حربه توهین و تفرقه افکنی استفاده کنند. بحران آب کاملاً زیست محیطی و متعلق به همه ایران است. به هیچ عنوان بحران آب یک مسئله قومیتی یا استانی نیست.

عابدی تأکید کرد: نباید اجازه دهیم بحران آب و مشکلات زیست محیطی موجبات بروز بحران‌های ثانویه همچون مشکلات امنیتی یا قومیتی را فراهم کند. همه اقوام ایرانی رشته‌های در هم تنیده یک ریسمان هستند که با وجود تفاوت‌های فرهنگی و اجتماعی در یک سنگر و در مقابل دشمن مشترک قرار دارند. این ملت از هر قومی که باشند در مقابل تهدیداتی که اقوام دیگر را به خطر بیندازد یک صدا خواهند بود.

وی ادامه داد: بحران آب بحرانی است که همه ایران زمین را تهدید می‌کند و لازم است وزارت نیرو و همه مسئولان و مردم ایران برای رفع این بحران و عبور از آن تلاش کنند. در غیر این صورت تبعات آن دامن همه ایران را خواهد گرفت. ضمن احترام به نظرات و دیدگاه‌های مختلف به شدت با استفاده از ابزار توهین، نشر اکاذیب و شارژ گسل‌های اجتماعی در چارچوب قوانین جلوگیری خواهیم کرد.

کد خبرنگار: 13051


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: