• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-6790-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کاهش قیمت صنایع دستی در رقابت نوروز

رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه قیمت صنایع دستی در ایام نوروز افزایش نمی یابد، گفت: تلاش بر این است که فروشندگان به جای افزایش قیمت محصولات خود، در رقابتی سازنده اقدام به کاهش قیمت‌ها کرده تا با فروش بیشتر به سود بالاتر دست پیدا کنند.

عباس شیردل در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، با بیان اینکه سال 1396 بازار صنایع دستی درگیر رکود شدیدی بود، اظهار کرد: امیدواریم در ایام عید با ورود گردشگران داخلی و خارجی شاهد افزایش و رونق بازار فعالان صنف صنایع دستی که هویت اصلی بازار اصفهان هستند، باشیم.

وی در خصوص تلاش صنف صنایع دستی برای کنترل قیمت ها در بازار عید، افزود: قیمت ها قطعا بالا نخواهد رفت و هر واحد صنفی موظف است قیمت ها رادرج کند. اکیپ‌های نظارت صنف صنایع دستی علاوه بر ناظران سازمان صنعت، معدن و تجارت از 20 اسفند ماه با حضور در سطح بازار تخلفات را بررسی و با متخلفان برخورد خواهند کرد.

رییس اتحادیه صنف صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه در بازار صنایع دستی رقابت شدیدی شکل گرفته است، ادامه داد: تلاش بر این است که فروشندگان به جای افزایش قیمت محصولات خود، در رقابتی سازنده اقدام به کاهش قیمت‌ها کرده تا با فروش بیشتری به سود بالاتری دست پیدا کنند.

وی تصریح کرد: باید سامانه‌ای طراحی شود تا گردشگران هنگام خروج از کشور، کالا و صنایع دستی خریداری شده را در آن ثبت کرده تا به این واسطه آمار دقیقی از میزان ارز وارده به کشور در قالب صادرات غیر مستقیم به دست آید.

شیردل خاطرنشان کرد: به فروشندگان پیشنهاد می‌‌کنیم با مشتری مداری و معرفی مناسب کالا در راستای برندسازی، بیشترین فروش را در بازار شب عید داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: