• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-5994-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس خانه مطبوعات استان اصفهان:

خانه امیرقلی امینی به مطبوعات برگردانده شود

رییس خانه مطبوعات استان اصفهان گفت: خانه امیرقلی امینی در اختیار خانه مطبوعات قرار گرفته و نشست‌های فصلی اصحاب رسانه با حضور مدیران عالی‌رتبه شهری و استانی برگزار شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا _ منطقه اصفهان، امیر احمد زنداور عصر (پنجشنبه) در آیین تکریم و معارفه اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان اصفهان با اشاره به اینکه 131 نفر در انتخابات اخیر هیئت مدیره شرکت کرده اند، اظهار کرد: در این دوره استان اصفهان یکی از پر شور ترین انتخابات را در میان استان ها داشت و باید از 23 سال تلاش کسانی که در گذشته در این خانه فعالیت کردند قدر دانی کنیم. در این دوره ما به دنبال ایجاد رویکردی نو در خانه مطبوعات هستیم تا فضای مطبوعات اصفهان را دگرگون کنیم.

رییس خانه مطبوعات استان اصفهان با اشاره به اینکه اهالی رسانه در اصفهان کم توقع هستند و حتی تا به حال  مکان مستقلی نداشته اند ادامه داد: امیدواریم استاندار اصفهان و اعضای خانه مطبوعات کشور از خانه مطبوعات استان اصفهان حمایت کنند و در این دوره حتما باید به جامعه مطبوعات توجه ویژه ای بکنیم و حق ضایع شده این صنف را به جا بیاوریم.

وی با اشاره به مشکلاتی که در حوزه فعالیت رسانه های اصفهان وجود دارد، گفت: نظم‌بخشی در فعالیت‌های مطبوعاتی استان اصفهان که مورد تاکید معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد نیز است باید از سوی استانداری پیگیری شده و به مطبوعات اهمیت داده شود.

زندآور با بیان اینکه 60 درصد از اعضای خانه مطبوعات در شهر اصفهان و مابقی در سایر شهرستان‌های استان زندگی می‌کنند، گفت:  تاکید ویژه ای از سوی استاندار به مدیران شود که مدیران خبرنگاران را زینت المجالس ندانند و اجازه مطالبه گری به آن‌ها بدهند. همچنین نماینده ای بین استاندار و خبرنگاران وجود داشته باشد تا در موضوعاتی چون جریان سقوط هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج چندگانگی خبر توسط نهاد های مختلف ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه خانه امیرقلی امینی برای کار های مطبوعاتی بوده و امروز از دست مطبوعات خارج است، گفت: مجموعه خانه امیرقلی امینی به  خانه مطبوعات برگردانده شود و خبرنگاران انتظار دارند که نشست‌های فصلی اصحاب رسانه با حضور مدیران عالی‌رتبه شهری و استانی برگزار شود زیرا تمام تلاش ما این است وضعیت مطبوعات استان اصفهان را از وضعیت فعلی خارج و به سمت پیشرفت هدایت کنیم.

به ابر رسانه هایی تبدیل شویم که کسی جرات خطا نداشته باشد

همچنین رضا صالح پژوه - رئیس هیأت مدیره دوره دوازدهم خانه مطبوعات استان اصفهان، گفت: باید در دنیای مدرن امروزی به ابر رسانه هایی تبدیل شویم که کسی جرات نکند خطا کند.

وی ادامه داد: خانه مطبوعات استان اصفهان زمانی پرفروغ خواهد بود که همه اعضا خود را در قبال آن مسؤول بدانند و فرهیختگاهن اهل قلم زمانی می توانند به وظیفه مدیریتی خود بپردازند که واژه اتحاد را به صورت عملی اجرا کرده باشند.

رئیس هیأت مدیره دوره دوازدهم خانه مطبوعات استان اصفهان ، گفت: خانه مطبوعات 23 سال قبل با فکر روشن شروع به کار کرد با مشکلات مبارزه کرد و به جایی رسید که وزارت ارشاد آن را در سراسر کشور نهادینه کند.

وی با بیان این که روزنامه‌نگاری به عنوان یک رشته سیال در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود، گفت: امروز سبک های خبرنگاری و روزنامه‌نگاری تغییر کرده است و لازم است تا خبرنگاران نسبت به این تغییرات آموزش پیدا کنند، اگر می‌خواهیم خانه مطبوعات پویا داشته باشیم باید به آموزش توجه ویژه نشان دهیم و همچنین واژه اتحاد را باید یاد بگیریم و عملی کنیم.

صالح پژوه ادامه داد: اگر خانه مطبوعات را خانه ایمن و پرفروغ بدانیم سوژه‌هایی در ذهن داریم که به صورت موضوعات ملی می‌تواند مطرح شود، باید از قالب‌های جدید خبرنویسی استفاده کنیم.

کد خبرنگار: 13019

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: