• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-6294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

فرهنگ و هنر، جاری در جای جای نصف جهان

کره زمین در وسعت بی پایان کیهان، همچون تخته سنگی است که راز و رمزهای بسیار دارد. در همین وسعت کم انسان هایی بزرگ وجود دارند، انسان هایی با حرف های نگفته و شعرهای نخوانده بسیار که در کنج صداهایشان امید را می توان یافت. هنوز قلم های بسیاری هستند تا روح را به تابلو زندگی ببخشند و هنوز هم هنرهای بسیاری ذهن بشر را فرا گرفته است. به گفته برتولت برشت "هنر زیور بشر است و بشر زیور کیهان" و زیورهای بسیاری در جان مردم قرار دارد که فاش نشده و رخ نشان نداده است اما بی گمان آینده ای روشن را در پس خود پدید می آورد.

به گزارش ایسنا ـ منطقه اصفهان، امروز (جمعه) نیز رخدادهای فرهنگ و هنر نصف جهان در جریان اند تا روزهای علاقه مندان به هنر را رنگی تازه بخشند. امروز در هنرسرای خورشید شاهد "دونوازی کمانچه و کوبه ای" توسط مهرزاد اعظمی کیا و همایون جهانشاهی در ساعت 20 خواهیم بود.

بازارچه صنایع دستی و دست سازهای هنری مجتمع فرهنگی فرشچیان با نام  رخداد"عیدانه" از ساعت 10 صبح تا 9 شب آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

امروز شاهد بازگشایی نمایشگاه گروهی آبرنگ آثار هنرجویان احمد حمیدی در گالری نگاه نو خواهیم بود. این نمایشگاه تا ۲۳ اسفند ادامه خواهد داشت و در ساعت ١۶ تا ٢۰ به روی علاقه مندان باز است.

نمایشگاه آثار کیوان سماواتیان تا 20 فروردین از ساعات 10 تا 20 در خانه تجسمی حوزه هنری آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

نمایشگاه گروهی "موزاییک آرت" آثار هنرجویان خانم روستایی، امروز از ساعت 10 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر برگزار می شود و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.

حراج نقاشی های کوچک اصفهان ۲ از ساعت 16 تا 20 در گالری اکنون  برگزار می شود و تا 23 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

هنرستان هنرهای زیبا امروز اجراخوانی"شکلک" به نویسندگی نغمه ثمینی و کارگردانی صبا رستمی را راس ساعت ۱۷:۳۰ برگزار می کند و تا ۱۸ اسفند ادامه خواهد داشت.

آثار معین رستمیان در نمایشگاه عکاسی "انسان، محیط، معماری" از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری سایان برگزار می شود و تا 23 اسفندماه آماده بازدید علاقه مندان است.

امروز نمایشگاه گروهی "یک برش کرج" از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری آپادانا برپا می شود و تا 21 اسفندماه آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

نمایشگاه نقاشی "توده‌های خوشخیم" از آثار عباس محمدی از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ در گالری متن برگزار می شود و تا ۲۱ اسفند به روی علاقه مندان باز است.

آثار حامد صحیحی در نمایشگاه "محدوده امن" ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری امروز به نمایش گذاشته شده است و تا 24اسفندماه به روی علاقه مندان باز است.

امروز نمایشگاه گروهی عکس موبایلی "انسان معاصر" نیز در ساعت ۱۶ تا ۲۱.۳۰ بازگشایی خواهد شد و تا ۲۸ اسفند علاقه مندان را فرا می خواند.

غرفه عیدانه مجتمع سرای هشت بهشت، فروش انواع کالاهای هنرمندان را تا 18 اسفندماه خواهد داشت که از ساعت 10 تا 22 منتظر حضور علاقه مندان است.

امروز تئاتر "در اسکله" کاری از هادی مهرابی و به نویسندگی الن گرا تا 20 اسفند در تالار سعدی در ساعت 19 به روی صحنه خواهد رفت. تئاتر "آدامس" به نویسندگی و کارگردانی رامین سامانی ساعت ۲۰ در سالن کوچک مجموعه فرشچیان بر روی صحنه خواهد رفت. آخرین روز از اجرا تئاتر "دوئت؛ دو نمایش با یک بلیت" کاری از محمد جواد سجادی در ساعت ۱۸ در مجتمع هنری فرشچیان، تماشاخانه اصفهان خواهد بود. نمایش کمدی موزیکال "سوسک پری" به کارگردانی میثم طاهری در ساعت 19 در تماشاخانه نگاه بر روی صحنه خواهد رفت. هرشب ۲ شب، یک نمایش موزیکال متفاوت با نام "عیدانه کودک" به کارگردانی اکبر کشانی و محمد امین کشانی در ساعت 19 در تالار شیخ بهایی شاهین شهر اجرا خواهد شد. همچنین نمایش"خان بابا و قلبمه فضایی" به نویسنده و کارگردانی"کاظم زارعیان" تا ۲۶ اسفند در ساعت ۸:۳۰ و ۱۰:۱۵ صبح در سینما فرهنگیان اجرا می شود.

امروز سینما فلسطین فیلم " بدون تاریخ بدون امضا" را اکران خواهد کرد. همچنین فیلم های "بدون تاریخ بدون امضا"، "دختر عمو پسر عمو" و "آینه بغل" در سینما سپاهان اکران می شود. فیلم های "مادری"، "اسرافیل"، "هاری"، "ما خیلی باحالیم" و "آینه بغل" در پردیس سینما چهارباغ اکران خواهند شد. سینما قدس نیز اکران فیلم "آینه بغل" را خواهد داشت. فیلم های "آینه بغل" و " دختر عمو پسر عمو" در سینما فرهنگیان نیز اکران می شوند.

کد خبرنگاری: 13091


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: