• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مهرعلیزاده:

جنگ جهانی سوم بر سر آب است

استاندار اصفهان گفت: جنگ جهانی سوم بر سر خاک و یا صنعت نیست، بلکه با توجه به محدودیت‌های و ارزش آب، بر سر آب خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، محسن مهرعلیزاده صبح امروز (شنبه) در همايش منزلت زن و تحكيم بنيان خانواده با اشاره به مشکلات پیش روی اصفهان در خصوص محدودیت‌های منابع آبی اظهار کرد: استفاده از واژه بحران برای شرایط فعلی اصفهان صحیح نیست، چرا که بحران طی یک دوره کوتاه رخ می‌دهد، اما بحران فعلی اصفهان بیش از یک دهه به طول انجامیده است.

وی ادامه داد: مشکلاتی که امروز اصفهان با آن دست به گریبان است به بیش از پنج دهه باز می‌گردد که در طول این مدت منابع آبی حوضه زاینده رود به یک سوم کاهش یافته است. اصفهان مهد تمدن، فرهنگ و تاریخ است، به همین خاطر باید با برنامه ریزی صحیح، کمبودهای منابع آبی فعلی را پشت سر بگذاریم.

استاندار اصفهان گفت: کشاورزان شرق اصفهان از اقشار ضعیف جامعه هستند و مسئولان باید پاسخ‌گوی نیازهای آن‌ها باشند تا به مطالباتشان برسند. باید با طرح‌های کشت جایگزین و استفاده از آب‌های خاکستری و پساب، کم آبی را مدیریت کنیم. جنگ جهانی سوم بر سر خاک یا صنعت نیست و این جنگ اگر اتفاق بیفتد بر سر آب خواهد بود.

مهرعلیزاده گفت: باید در استان اصفهان چرخه‌ای میان تصفیه‌خانه‌ها، صنعت، کشاورزی و منابع آبی پدید آید. به همین خاطر در کارگروه ملی مقابله با کم آبی، استان اصفهان نخستین استان بود که مشکلات آن مورد بررسی قرار گرفت. حقیقت این است که با توسعه صنعت به کشاورزی و محیط زیست استان، آسیب وارد شده است.

وی ادامه داد: در کارگروه تصمیم گرفته شده است که صنعت اصفهان به فعالیت خود ادامه داده و در عین حال بخشی از منابع آبی در اختیار محیط زیست و کشاورزی قرار بگیرد تا کشاورزی و محیط زیست اصفهان احیا شود. در مدت زمانی کمتر از دو سال با تعادل بخشی و ایجاد توازن میان بخش‌های کشاورزی و صنعت به مصارفی بهینه دست خواهیم یافت.

زنان در پست‌های اداری سالم‌تر از مردان عمل می‌کنند

استاندار اصفهان با اشاره به جایگاه زنان در جامعه اضافه کرد: زنان نیمه اثرگذار جامعه هستند و در پست‌های اداری سالم‌تر از مردان عمل می‌کنند، به همین خاطر است که معمولا در اختلاس‌ها و فساد‌های اداری نامی از زنان شنیده نمی‌شود. البته برخی معتقد هستند دلیل این مساله این است که زنان در پست‌ها مدیریتی حضور ندارند اما این طور نیست.

مهرعلیزاده ادامه داد: زنان در مسائل ارزشی جامعه تاثیرات بلند مدتی دارند، چرا که با تربیت فرزندان و ساختن جامعه نقش کلیدی ایفا می‌کنند. علاوه بر تفاوت‌های فیزیکی و احساسی که میان زنان و مردان وجود دارد یک تفاوت اساسی این است که زنان دقت، حوصله و تمرکز بسیار بالایی دارند و می‌توانند بر روی چند موضوع به طور هم زمان تمرکز کنند.

وی افزود: این سوال وجود دارد که چرا از زنان آن طور که باید در پست‌های مدیریتی استفاده نمی‌شود. يك زن همان گونه كه به بهترين شكل خانواده را مديريت و تربيت مي كند و باعث رشد جامعه مي‌شود، می‌تواند در يك وزارت خانه يا اداره كل نيز مديريت كند. بديهی است در جامعه مرد سالار امروزی برای تبديل اين امر به يك باور و عمل، بايد زن ها در جامعه حضور داشته و توان مديريت خود را نشان دهند.

استاندار اصفهان گفت: این مساله اجتماعی با ریشه‌های فرهنگی است و البته تغییر باورهای جامعه نسبت به زنان قدری زمان بر است. باید با استفاده از زنان در پست های مديريتی، فرهنگی و علمی، به انديشه های متعصبانه و نگرانی ها  پايان دهيم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: