• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-15195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تلف شدن یک قلاده کفتار در منطقه حفاظت شده یخاب

مدیر انجمن مردمی محیط زیست ابوزیدآباد گفت: روز گذشته شاهد تلف شدن یک قلاده کفتار در کنار جاده به علت تصادف با اتومبیل در منطقه حفاظت شده یخاب بودیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل٬ مصیب صدری امروز (شنبه) در منطقه پناهگاه یخاب ابوزیدآباد در خصوص شرایط زیست محیطی جانوران منطقه، اظهار کرد: منطقه یخاب به دلیل بالا بودن حضور جانوران و حیوانات کویری همچون زاغ بور٬ گربه شنی٬ جبیر٬ گربه وحشی٬ کاراکال٬ یوزپلنگ و پرندگان شکاری مختلف از زیستگاه‌های غنی این حیوانات در کشور محسوب می‌شود که بیش از ۲۷۰ هزار هکتار وسعت دارد و باید بیشتر مورد توجه و حفاظت مردم و مسئولان باشد.

وی افزود: طبق آماری که به دست آمده بیشتر مرگ و میر حیوانات این منطقه به خاطر حوادث جاده‌ای بوده و بارها شاهد تلف شدن حیوانات این منطقه بر اثر برخورد با خودروها در کنار جاده بودیم و باید رانندگان بیشتر در حین رانندگی به رفت و آمد این حیوانات نادر توجه کنند تا از تلفات آن‌ها کاسته شود.

صدری به آخرین مورد تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: روز گذشته شاهد تلف شدن یک قلاده کفتار در کنار جاده به علت تصادف با اتومبیل در منطقه یخاب بودیم. رانندگان توجه داشته باشند که این حیوان شب گرد است و با غروب از پناهگاه خارج می‌شود و قبل از طلوع به محل سکونت خود باز می‌گردد.

این فعال محیط زیست تصریح کرد: جانوران ٬ خزندگان و حیوانات مناطق حفاظت شده و پناهگاهی دارای ارزش خاص و منحصر به فردی هستند که نابودی آن‌ها قابل جبران نیست به خصوص برخی از این حیوانات ارزش زیست محیطی ویژه‌تری دارند که حفاظت و مراقبت بیشتری را از طرف مردم و مسئولان طلب می‌کند.

کد خبرنگار:   ۱۳۰۹۴


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: