• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9290-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نوروزی: زاینده رود حق شهروندی است

شهردار اصفهان گفت: زاینده رود یکی از حقوق شهروندی و مصداق مشخص حقوق بشر است. اگر برای احیا و نجات این حق اقدامی عاجل صورت نگیرد، نماد تاریخ و هویت مردم اصفهان به خطر خواهد افتاد.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، قدرت الله نوروزی در همایش اصفهان بدون زباله، اظهار کرد: در اصفهان روزانه یکهزار تن زباله تر تولید و طی فرایند تفکیک به کود آلی تبدیل می‌شود. اگر مردم ببینند برای تفکیک این زباله‌ها کارگران چه سختی و مشقتی را متحمل می‌شوند حتما در خانه تفکیک خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تفکیک زباله‌های شهر اصفهان برای شهرداری هزینه بسیار زیادی دارد، افزود: شهرداری اصفهان همه تلاش خود را برای توسعه پایدار و اثرگذاری کمتر بر محیط زیست به کار بسته است و در روز درخت کاری 80 هزار اصله درخت مقاوم به بی آبی کاشته است. محیط زیست، از محوری‌ترین مباحث مجامع بین‌المللی محسوب مي شود و بدون شک کسانی که به موضوع محیط زیست می پردازند از مدافعان حقوق بشر هستند.

شهردار اصفهان ادامه داد: زاینده رود از حقوق شهروندی و از مصادیق بارز حقوق بشر است که در حال حاضر تهدیداتی این رودخانه را تهدید می‌کند. اگر چاره‌ای برای آن اندیشیده نشود، ریزدانه‌ها، تهدیدات ناشی از تالاب گاو خونی و فرونشست زمین می‌تواند اصفهان را در خطر قرار داده و به آن آسیب وارد کند.

کد خبرنگار: 13051

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: