• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-6794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

گرمای بهاری فرهنگ و هنر اصفهان در آخرین نفس های زمستان

در این روزها که آبی آسمان در اصفهان رخ نمایی می کند و اسفند کم کم کوله بارش را می بندد و زمستان آخرین حرف هایش را روی آخرین برگ های بر زمین مانده می نویسد، در همین روزهایی که هنوز گاهی یخ کردگی هوا از لای پنجره ها به اتاق ها سرک می کشد، گرمای فرهنگ و هنر اصفهان، اما جایی نمی رود، او سر زنده و شاد به دیوار گالری ها سرک می کشد، سنی را برای تئاتر مهیا می کند، پرده سینمایی می شود تا فیلمی برای اکران روی آن نقش ببند، یا می شود مجسمه ای تا مردم به دیدارش بیایند.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، بازارچه صنایع دستی و دست سازهای هنری مجتمع فرهنگی فرشچیان با نام  رخداد "عیدانه" از ساعت 10 صبح تا 9 شب آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

حراج نقاشی های کوچک اصفهان ۲ از ساعت 16 تا 20 در گالری اکنون  برگزار می شود و تا 23 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

آثار حامد صحیحی در نمایشگاه "محدوده ی امن" ساعت ۱۱ تا ۱۹ در گالری امروز به نمایش گذاشته شده است و تا 24اسفند ماه به روی علاقه مندان باز است.

آثار معین رستمیان در نمایشگاه عکاسی "انسان، محیط، معماری" از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری سایان برگزار می شود و تا 23 اسفند ماه آماده بازدید علاقه مندان است.

نمایشگاه نقاشی "توده‌های خوش خیم" از آثار عباس محمدی از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۲۰ در گالری متن برگزار می شود و تا ۲۱ اسفند ماه به روی علاقه مندان باز است.

جشنواره بهاره "بازارچه هنر پارتاک" در ساعت 10 تا 22 در زیرزمین سرای هشت بهشت برگزار می شود و تا ۲۹ اسفند آماده بازدید علاقه مندان است.

انجمن حمایت از کودکان کار و خیابان بازارچه خیریه "سین هشتم" را با غرفه‌های متنوع برگزار می شود و تا 23 اسفند از ساعت 8 تا 16 در تالار شریعتی دانشگاه اصفهان آماد بازدید علاقه مندان خواهد بود.

خانه تجسمی حوزه هنری اصفهان، نمایشگاه گروهی آبرنگ منتخبین اصفهان را از ساعت 16 تا 20 در عمارت سعدی برگزار می کند که این نمایشگاه تا 15 فرورین ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه سال انجمن هنرمندان نقاش در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در گالری نقش خانه توسط خانه تجسمی حوزه هنری برگزار می شود و تا 28 اسفند ادامه خواهد داشت.

حراج "هنر کلاسیک اصفهان" نگارگری نقاشی نقاشی خط از ساعت 10 تا 13 و 17 تا 23 در مجموعه خانه صفوی به روی علاقه مندان باز است و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

آثار مرجان شاه آبادی نمایشگاه سرامیک "نقشه‌های مدور" از ساعت 17 تا 21 در گالری دوران برگزار خواهد شد و تا 22 اسفند علاقه مندان را فرا می خواند.

نمایشگاه گروهی "موزاییک آرت" آثار هنرجویان خانم روستایی، امروز در ساعت 10 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر برگزار می شود و تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه سرامیک "نقشه‌های مدور" آثار مرجان شاه آبادی ساعت ۱۷ تا ۲۱ در گالری دوران برگزار می شود و تا 22 اسفند ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه گروهی عکس موبایلی "انسان معاصر" ساعت ۱۶ تا ۲۱.۳۰ در گالری گمان برگزار می شود و تا 28 اسفند علاقه مندان را به سوی خود فرا می خواند.

نمایشگاه گروهی آبرنگ هنرجویان احمد حمیدی در ساعت ١۶ تا ٢۰ در گالری نگاه نو برگزار می شود و تا 23 اسفند ادامه خواهد داشت. 

نمایشگاه آثار کیوان سماواتیان در خانه هنرمندان برگزار شده است و در ساعت 10 تا 20 آماده بازدید علاقه مندان خواهد بود.

آخرین روز از اجرا تئاتر "در اسکله" کاری از هادی مهرابی و به نویسندگی الن گرا تا 20 اسفند در تالار سعدی در ساعت 19 به روی صحنه خواهد رفت. امروز تئاتر "آدامس" به نویسندگی و کارگردانی رامین سامانی ساعت ۲۰ در سالن کوچک مجموعه فرشچیان بر روی صحنه خواهد رفت.

هر دو شب، یک نمایش موزیکال متفاوت با نام "عیدانه کودک" به کارگردانی اکبر کشانی و محمد امین کشانی در ساعت 19 در تالار شیخ بهایی اجرا خواهد شد. هم چنین نمایش"خان بابا و قلبمه فضایی" به نویسنده و کارگردانی"کاظم زارعیان" تا ۲۶ اسفند در ساعت ۸:۳۰ و ۱۰:۱۵ صبح در سینما فرهنگیان اجرا می شود.

فیلم های "کله سرخ"، "شاید عشق نبود" و "صحنه هایی از زندگی یک کارآگاه" در سینما سوره اصفهان اکران خواهد شد. سینما سپاهان اصفهان فیلم های "بدون تاریخ بدون امضا"و "آینه بغل" را اکران خواهد کرد. فیلم "بدون تاریخ بدون امضا" نیز در سینما فلسطین اکران می شود. فیلم های "مادری"، "اسرافیل"، "هاری"، "ماخیلی باحالیم" و "آینه بغل" در پردیس سینما چهارباغ اکران خواهند شد.

کد خبرنگار:13091
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: