• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9390-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دانیالی: تبدیل زباله به کمپوست چندان موثر نیست

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان گفت: با اینکه درحال حاضر 80 درصد پسماند خانگی در اصفهان به روش کمپوست به طبیعت باز گشته و احیا می‌شود، اما این روش آن طور که از آن انتظار می‌رود موثر نیست.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان، رحمان دانیالی در همایش اصفهان بدون زباله که به همت فعالان محیط زیستی برگزار شد، اظهار کرد: به پتانسیل‌های موجود در طبیعت برای اشتغال زایی آن طور که شایسته است توجه نمی‌شود. برای مثال مدیریت پسماند ویژه یک فعالیت نو و اشتغال آفرین است.

وی ادامه داد: در حال حاضر 80 درصد پسماند خانگی شهر اصفهان با استفاده از روش کمپوست به طبیعت در قالب کود باز می‌گردد، اما روش هايي مانند کمپوست برخلاف انتظار آن قدر که بايد موثر نیست و شهرداری اصفهان باید از روش‌های نوینی استفاده کند.

مدیر کل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان، افزود: در حوزه پسماندهای پزشکی اقدامات خوبی رخ داده است، اما به نسبت توسعه های صنعتی و آلودگی های زیست محیطی همچنان شاهد تولید پسماندهاي مختلف به ویژه در حوزه پزشکی هستیم که باید برای دفع آن‌ها به صورت بی خطر فکری شود.

دانیالی گفت: باید شهروندانی داشته باشیم که در هر سنی از طبیعت مراقبت کرده و با همراهی ورزشکاران، هنرمندان و دیگر اقشار جامعه این فرهنگ را نهادینه کنیم.

1445953973591_telisna3.jpg

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: