• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-15695-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پوشش 600 معلول جسمی و حرکتی در بهزیستی بویین میاندشت

رییس اداره بهزیستی بویین میاندشت گفت: بیش از 600 معلول جسمی- ذهنی و بیش از 130 خانوار تحت حمایت اداره بهزیستی شهرستان هستند.

قاسم براتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در بویین میاندشت، اظهار کرد: بهزيستي عبارت از مفهومي مرکب از احساس شادکامي و رضايت از زندگي است که فرد این احساس را با توجه به مجموعه مهارت‌هایی که به دست می‌آورد خلق می‌کند.

وی با اشاره به خدمات اداره بهزیستی شهرستان در قالب  چهار حوزه تخصصی، گفت: حوزه توان‌بخشی که مهم‌ترین قسمت بهزیستی است در جهت قادرسازی و توانمندی معلولان جسمی- حرکتی- ذهنی- روانی و بینایی و شنوایی به ارائه خدمات مختلف می‌پردازد. 

رییس اداره بهزیستی بویین میاندشت افزود: در سال جاری فعالیت‌های توان‌بخشی مبتنی بر جامعه در سه روستای آغچه، میرآباد و معصوم‌آباد گسترش یافته که این فعالیت‌ها شامل شناسایی معلولان در روستا، گسترش کلاس‌های آموزش مهارت‌های زندگی، ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی و توانمندسازی زنان روستا، پرداخت کمک هزینه حرفه‌آموزی و پرداخت کمک هزینه وسایل توان‌بخشی به معلولان روستا است که برای این فعالیت‌ها 300 میلیون ریال هزینه شده است.

براتی ادامه داد: در حوزه توان‌بخشی اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 192 میلیون و 900 هزار ریال در زمینه‌های تهیه و توزیع وسایل کمک توان‌بخشی از قبیل، سمعک، ویلچر، عصا، واکر، کاشت حلزون، هزینه شده است.

رییس اداره بهزیستی بویین میاندشت تصریح کرد: تأسیس مرکز مشاوره سلامت در شهرستان گامی مؤثر در زمینه حفظ بنیان خانواده و تقویت مهارت‌های فردی است که توسط این اداره انجام شد.

براتی گفت: در آینده نیز در نظر داریم مرکز توان‌بخشی جامع دختران بالای 14 سال را راه اندازی کنیم که اقدامی اساسی در جهت توانمندسازی معلولان شهرستان است.

وی با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد، گفت: بهزیستی شرکای اجتماعی دارد به این معنا که فضای مشارکت مردم باید نسبت به قبل گسترده‌تر و به روزتر شود. امروز مشارکت تنها در ارائه کمک‌های مالی جلوه‌گر نیست، بلکه گاهی نیاز به مشارکت‌های فکری خیران داریم.

وی خاطرنشان کرد: جامعه باید بهزیستی را یک سازمان مردمی بداند و در همه حیطه‌های اقتصادی، فرهنگی و آموزشی احساس مسئولیت و همکاری کند.

1445953973591_telisna3.jpg


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: