• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-16295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

دشت کاشان با روزهای گرم زمستانی به استقبال سال جدید می رود

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: دشت کاشان با روزهای گرم زمستانی به استقبال سال جدید می رود به طوری که بیشترین و کمترین دما به ترتیب  29.2 و ۸  درجه سانتی گراد گزارش شده است.

عباس ارغوانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در کاشان اظهار کرد: هفته جاری نیز دمای دشت کاشان با سه درجه افزایش به 26 درجه در مقیاس سانتی گراد برای روز جمعه پیش بینی می شود.

به گفته وی، در روز  دوشنبه حداکثر دما ۲۴  و حداقل دما ۹ و پدیده غالب جوی نیمه ابری همراه با وزش باد و گرد غبار محلی پیش بینی می شود و در روز سه شنبه، نیز حداکثر و حداقل دما به صورت، ۲۱ و۱۰ درجه که هوای صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد قابل احتمال است.

رییس اداره هواشناسی کاشان افزود: برای روز چهارشنبه، دمای هوا یک درجه کاهش خواهد داشت که در گرم ترین دما به 23 و در کم ترین میزان دما به 11 درجه خواهد رسید، اما پدیده جوی غالب به صورت صاف تا قستمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود.

ارغواني تصریح کرد: پنجشنبه، هوا گرم خواهد شد و حداکثر دما ۲۵ و حداقل دما به  ۱۳ درجه می رسد، ولی هوای صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد نسبتاً شدید دور از احتمال نیست و برای جمعه نیز دما به 26 درجه می رسد و پدیده جوی غالب به صورت کمی ابری در ارتفاعات احتمال بارش پراکنده همراه با وزش باد نسبتاً شدید تا شدید پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی  وزش باد شدید در بعدازظهرهای روزهای آتی، بهره برداران، عملیات سم پاشی، روغن پاشی و محلول پاشی را به ابتدای روز موکول كرده و گلخانه داران نیز نسبت به استحکام سازه ها و پوشش گلخانه تمهیدات لازم را انجام دهند.

رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: سر برداری 5 تا 10 سانتی متری گل محمدی در انتهایی سرشاخه ها باعث افزایش عملکرد و غنچه دهی بیشتر خواهد بود، هم چنین عملیات مبارزه علیه لیسه آلوچه در زمان تورم جوانه و جهت مبارزه با زنبور سیاه گوجه، زمانی که 70 درصد شکوفه ها ریزش داشته باشند در شرایط مساعد جوی عملیات سم پاشی پیشنهاد می شود.

ارغوانی افزود: با توجه به شرایط همرفتی و مشاهده ابر جوششی و احتمال وقوع پدیده رعد و برق در زمان چرای دام، از حضور در ارتفاعات و لبه پرتگاه ها و نزدیک درختان خشک پرهیز شود و وزش بادهای شدید، عامل گسترش آتش سوزی در مراتع می شود، بنابراین از خاموش شدن آتش قبل از ترک مرتع مطمئن شوید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: