• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-7294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس سازمان سینمایی سوره مهر:

سینماهای مدرن را جایگزین زمین و ساختمان می کنیم

رییس سازمان سینمایی سوره مهر گفت: طبق تقسیم بندی فضاهای فرهنگی، اداره فضاهای فرهنگی و سینمایی به حوزه سینمایی واگذار شده است و حوزه هنری این کار را بر عهده گرفته است. پس وظیفه ما ایجاد سینما بوده و ارگان ها و بنیادهای دیگر نیز باید وظایف محول شده به خود را انجام دهند.

به گزارش خبرنگار ایسنا_ منطقه اصفهان، محمد حمزه زاده امروز (دوشنبه) به همراه مسئولان حوزه هنری استان اصفهان در بازدید از سینماهای اصفهان در میان جمعی از خبرنگاران با بیان اینکه هر سینمایی که به دست حوزه هنری بازسازی شود به یک سینما مدرن، امروزی و آباد برای شهر تبدیل می شود، اظهار کرد: نهادهایی که باید همکاری کنند اگر به همکاری خود در این زمینه ادامه دهند سینماهای بیشتری در شهر خواهیم داشت.

وی با اشاره به بازسازی سینما ساحل ادامه داد: سینما ساحل به دو برابر ظرفیت خود در مجموع به 9 سالن می رسد و می توان از آن به عنوان یک مرکز فرهنگی و پاتوقی برای عرضه محصولات فرهنگی یاد کرد.

قائم مقام حوزه هنری با بیان اینکه در حال توافقات نهایی برای ساخت سینما اندیشه هستیم و جای امیدواری است که درگیری که در سینما ایران داشته ایم در این سینما نخواهیم داشت، گفت: خیلی از سینماهایی که حوزه هنری بازسازی کرد یک زمین بود و گاها مالک زمین هم قصد تغییر کاربری داشت و چه زمین یا ساختمان به حوزه هنری تحویل داده شود حاصل آن همین سینماهایی می شود که اکنون در اصفهان شاهد آن هستیم مانند سینما ساحل که در خرداد شیرینی افتتاح آن را خواهیم خورد.

رییس سازمان سینمایی سوره مهر در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا با توجه به اینکه مالک سینما ایران قصد تغییر کاربری ندارد، آیا با وی در زمینه ساخت سینما همکاری خواهید داشت؟ گفت: وظایف بخش های مختلف مشخص شده است و اداره فضاهای فرهنگی و سینمایی به حوزه سینمایی واگذار شده و حوزه این کار را بر عهده گرفته و این وظیفه ما است و بنیادهای دیگر هم باید کار خود را انجام دهند.

حمزه زاده افزود: مسئله این نیست این زمین در چه زمانی واگذار شده است مسئله اصلی این است که این وظیفه بر عهده ما گذاشته شده و دستوری است که باید انجام شود و در حال حاضر قطعا مراجعی هستند که به این موضوع رسیدگی کنند و پیگیر خواهیم بود.

فضایی متفاوت در سینما ساحل

مدیر عامل بهمن سبز اظهار کرد: سالن تک دیگر کاربری لازم را ندارد و سالن بزرگ نیز باید فیلمی باشد که پتانسیل های لازم را داشته باشد تا مخاطب خود را جذب کند. بنابراین فضای سینما ساحل را یک فضای متفاوت در نظر گرفتیم . در آن فضای ویژ کودک، فضای اجتماعی و خارج از خانه تدارک دیده شده است، حتی شاید بتوان برای بانوان یک سالن در نظر گرفته شود.

محمود کاظمی ادامه داد: سینما ساحل اولین سینمایی است که سیستم صدای دالبی اتمسفر را در آن قرار دادیم و برای این سیستم حدود دو میلیارد و نیم هزینه تجهیزات کردیم و خراب کردن کاری ندارد آباد کردن و آباد نگه داشتن مهم است. اینکه ۹ سالن در این سینما باشد و فیلم های اکران شده مخاطب نداشته باشد و هیچ رشد مثبتی نداشته است پس حوزه هنری برای فیلم های خود یک تعریف می کند که محیطی امن برای خانواده ها ایجاد کند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر هزینه های سینما ساحل گفت: بالغ بر ۱۰ ملیارد تومان هزینه کلی این سینما شده است و تنها نهادی هم که در پرداخت هزینه ها با بهمن سبزهمکاری می کند شهرداری است که البته تا به امروز نصف تعهداتی که داشته پرداخت نشده است.

مدیر عامل بهمن سبز با بیان اینکه تلاش داریم در مراکز استان ها و شهرهایی که رونق دارند سینماها را گسترش دهیم، افزود: وقتی در شهر میمه سینما بر پا شد یکی از بزرگان سینمای آن شهر گفت که من از بچگی آرزو داشتم که در این شهر یک سالن سینما ببینم حالا بعد از ۶۰ سال سینما را در این شهر می بینم و علویجه هم تا خرداد ماه دارای سالن سینما خواهد شد.

سینما اندیشه در اولویت است

در ادامه مدیر حوزه هنری اصفهان اظهار کرد: پردیس سینما ساحل در ابتدا قرار بود هفت سالن را در خود جا دهد و با توجه به ظرفیت های این مجموعه هم اکنون دارای ۹ سالن است و ظرفیت آن ۱۲۰۰ نفر خواهد شد، یعنی دوبرابر قبل از بازسازی و بعضی از اتفاق هایی که در این پردیس شاهد آن هستیم برای اولین بار در کشور رخ داده است. تمام تلاش ما این است که تا هفته اصفهان این پردیس افتتاح شود.

مصطفی حسینی با بیان اینکه سینما اندیشه در اولویت ساخت قبل از سینما همایون خواهد بود، گفت: سینما اندیشه مانند سینما ایران طرح آماده دارد، اگر موضوعی چون سینما ایران پیش نیاید در اولویت بعدی ما است. مباحث حقوقی سینما ایران در حال پیگیری است، اما در حال حاضر سینمایی وجود ندارد.

کد خبرنگار: 13019
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: