• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9612-5992-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ابطحی:
افزایش قیمت بنزین در سال آینده محتمل است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر پالایشگاه‌های بنزین مانند پالایشگاه خلیج فارس با حداکثر ظرفیت کار کنند که واردات بنزین کمتر داشته باشیم در این صورت می‌توان قیمت بنزین را در حد جزئی افزایش داد.

محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا_منطقه اصفهان، در خصوص احتمال افزایش قیمت بنزین در سال آینده، اظهار کرد: افزایش قیمت بنزین در وهله اول بستگی به نحوه وصول درآمدهای دولت و تنظیم بودجه دارد و پیش بینی قطعی در این خصوص نمی‌توان کرد، اما نظر اقتصاددانان در این باره این است که تدریجی قیمت بنزین افزایش پیدا کند.

وی افزود: نمی‌توان قیمت بنزین را ثابت نگه داشت و بعد هزینه‌های کشور را بدون منبع تأمین درآمد گذاشت. البته دولت باید در این خصوص آماده‌سازی لازم را انجام دهد و شرایط لازم برای استفاده هر چه بیشتر از خودروهای هیبریدی را فراهم کند تا مصرف بنزین کاهش پیدا کند. هم‌اکنون کشورهایی مانند چین از خودروهای برقی استفاده می‌کنند که علاوه بر صرفه‌جویی در بنزین در کاهش آلودگی هوا هم نقش دارد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر پالایشگاه‌های بنزین مانند پالایشگاه خلیج‌فارس با حداکثر ظرفیت کار کنند که واردات بنزین کمتر داشته باشیم در این صورت می‌توان قیمت بنزین را در حد جزئی افزایش داد تا قیمت دیگر کالاها افزایش زیادی نداشته باشد. بنابراین به احتمال زیاد قیمت بنزین در سال آینده افزایش می‌یابد.

ابطحی خاطرنشان کرد: حد معقول افزایش قیمت بنزین حداکثر باید 25 درصد باشد. در مجموع اگر بتوانیم عوامل دیگر را کنترل کنیم باید قیمت بنزین افزایش یابد، چراکه افزایش قیمت بنزین روی قیمت تمام کالاها تأثیر می‌گذارد. بنابراین باید افزایش قیمت بنزین به حدی باشد که روی مردم فشار نیاید.


1445953973591_telisna3.jpg

کد خبرنگار:13040


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: