• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-16595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کاشان تجهیز می شود

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: هم زمان با نشست رییسان مراکز اورژانس کشور، توسط وزیر بهداشت پنج طرح اورژانس کاشان با اعتباری معادل 40 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان در کاشان، حسین ریاحی ...... اظهار کرد: پایگاه های پنج کاشان، نوش آباد و دو آران و بیدگل، واحد متمرکز ارتباطات دانشگاه، مرکز جدید فرماندهی عملیات بحران(EOC)، مرکز پایش مراقبت های درمانی(MCMC)، برنامه اتوماسیون عملیاتی پیش بیمارستانی و برنامه تله کاردیولوژی(بررسی عملکرد قلب از راه دور) از جمله این طرح ها بود.

وی افزود: راه اندازی تمام وقت پایگاه فین، که زمین و ساختمان آن توسط نصرت الملوک کاشانی، تجهیزات معیشتی و ارتباطات حدود هزار میلیون ریال از محل درآمدهای اختصاصی دانشگاه و آمبولانس از طرف اورژانس کشور تامین می شود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان ادامه داد: پایگاه شهر نوش آباد نیز که زمین و ساختمان ملکی آن بخشی از مرکز جامع خدمات سلامت ثامن الحجج و هزینه تجهیزات و ارتباطات حدود پانصد میلیون ریال از طرف درآمدهای اختصاصی دانشگاه و تامین آمبولانس از طرف اورژانس کشور خواهد بود.

ریاحی تصریح کرد: پایگاه فاطمیه آران و بیدگل زمینش از اراضی ملکی دانشگاه و هزینه 500 میلیون ریالی آن از محل اعتبارات تمام دارای استانی و آمبولانس آن از طرف اورژانس کشور تامین شده است.

وی تاکید کرد: با اجرای برنامه تله کاردیولوژی و تامین ۲۵عدد دستگاه مانیتور تله کاردیولوژی برای همه آمبولانس های دانشگاه، هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال برآورد شده که تا کنون 900 میلیون ریال از ردیف های ابلاغی اورژانس کشور تامین شده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: اجرای برنامه اتوماسیون  و فرآیند کاری بدون دخالت مستقیم عامل انسانی در اورژانس پیش بیمارستانی برای  همه پایگاه ها و آمبولانس های ۱۱۵ برای تامین فیبر نوری،خطوط مخابراتیE1، راه اندازی سرور دیتا سنتر مجزا، راه اندازی سامانهGPS برای مراکز اورژانس  نیازمند اعتباری معادل سه میلیارد ریال است که دو میلیارد و 150 میلیون ریال تا کنون از ردیف های ابلاغی اورژانس کشور تامین شده است.

ریاحی تصریح کرد: راه اندازی مرکز پایش مراقبت های درمانی(MCMC) دانشگاه؛ با هزینه ای حدود ششصد میلیون ریال که از محل در آمد های اختصاصی دانشگاه تامین شده است و تمام واحدهای ارائه خدمات اورژانس در بیمارستان ها از طریق انتقال تصاویر به صورت زنده در مرکز پایش شده و به صورت مداوم مداخلات درمانی نظارت و هدایت می شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی و سیاست های اورژانس کشور مبنی بر طرح پوشش فراگیر خدمات اورژانس با تامین نیروی انسانی در واحدهای اپراتوری، هدایت و راهبری آمبولانس با هزینه ای حدود پانصد میلیون ریال از محل درآمد های اختصاصی دانشگاه هزینه شده است.

 رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کاشان اضافه کرد: برای تجهیز و راه اندازی محل جدید  مرکز فرماندهی عملیات(EOC)  و مرحله اول انبار بحران دانشگاه، اعتباری حدود پانصد میلیون ریال هزینه شده که دویست میلیون ریال از ردیف های ابلاغی و بقیه از در آمد های اختصاصی دانشگاه تامین شده است. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: