• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9612-16795-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تعطیلی باشگاه ورزش باستانی و پهلوانی در اردستان

اصل و ریشه ورزش باستانی و پهلوانی احترام، ادب، تواضع و فروتنی است؛ ورزش باستانی، پرورش جسم و روح انسان در کنار یکدیگر با داشتن اخلاق، منش پهلوانی و انسانیت است که متاسفانه امروز در بسیاری از رشته‌های ورزشی این اصل کاملاً از بین رفته است.

به گزارش ایسنا_منطقه اصفهان، رشته ورزشی پهلوانی و زورخانه ای چند سالی است فعالیت خود را در شهرستان اردستان شروع کرده و توانسته خیلی زود به یکی از رشته های ورزشی محبوب و برتر منطقه تبدیل شود.

حضور در مراسم های ملی و مذهبی و افتخار آفرینی ورزشکاران این رشته باعث شد نام این رشته ورزشی برای اهالی منطقه آشنا شود، اما در حال حاضر تنها باشگاه هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان بیش از دو ماه است به دلایل نامعلوم تعطیل شده است.

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در اردستان، اظهار کرد: هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان دارای دو باشگاه در شهرهای اردستان و زواره و دارای 150 ورزشکار بوده است که تاکنون در مسابقات استانی توانسته اند افتخارات قابل توجهی را کسب کند.

عزیزاله هراتی افزود: به تازگی اختلافات بین مربی، ورزشکاران و رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان باعث شده است که باشگاه اردستان تعطیل شود. اما در تلاش هستیم این موضوع را به زودی حل کنیم.

هیات پهلوانی و زورخانه ای بهترین هیئت ورزشی شهرستان است

هم چنین رئیس اداره ورزش و جوانان اردستان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: حدود دو ماه است با جلسه ای که با رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان داشته ایم اعلام کرده ایم که عملکرد هیئت نسبت به قبل ضعیف شده است.

عباس روحانی  با بیان اینکه هیات پهلوانی و زورخانه ای بهترین هیئت ورزشی شهرستان اردستان است، افزود: به تازگی عملکرد فعالیت هیئت به شدت پایین آماده است.

وی ادامه داد: این هیات درعرصه برنامه های فرهنگی و مذهبی نیز بسیار فعال بوده است و در مراسم های مختلف از جمله اعیاد شعبانیه و مبعث پیامبر اکرم (ص) نیز برنامه های مختلفی را اجرا می کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان اردستان با اشاره به تعطیلی موقت باشگاه هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان افزود: در وهله اول قصد داریم با صحبت هایی که با رئیس هیات انجام می دهیم، باشگاه را مجدد راه اندازی کنیم، ولی اگر در این کار موفق نشدیم مجبور به تغییر خواهیم بود.

روحانی با بیان اینکه آمار فعالیت ورزشکاران هیات پهلوانی و زورخانه ای اردستان کاهش 90درصدی داشته است، افزود: تلاش می کنیم مشکل هیات پهلوانی و زورخانه ای را تا قبل از عیدنوروز برطرف کنیم.
کد خبرنگار  13095


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: