• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-10090-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معصوم بیگی:

نیروی انتظامی در کنار کشاورزان شرق است

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به اعتراضات کشاورزان شرق اصفهان در روزهای اخیر گفت: سیاست نیروی انتظامی این است که تا احقاق حق آبه کشاورزان در کنار آنها است، اما کشاورزان باید مراقب باشند اعتراضات به حق آنها مورد سوء استفاده توسط معاندین قرار نگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، مهدی معصوم بیگی صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری پایان سال نیروی انتظامی استان اظهار کرد: پلیس با امنای کشاورزان شرق اصفهان جلساتی داشته و از آنجایی که مردم شرق اصفهان اعتراضات به حقی دارند سیاست نیروی انتظامی این است که تا احقاق حق کشاورزان در کنار آنها باشد.

وی ادامه داد: مردم شرق اصفهان مردمی متدین ولایتمدار و ارزشی هستند که در روزهای گذشته تنها برای تامین حقابه خود اعتراضاتی داشتند. گرچه حقابه کشاورزان حق قانونی آنها است، اما نظم و امنیت نیز از حقوق مردم است، کشاورزان نباید اجازه دهند جریان نفاق سوار بر خواسته آنها شده و موجب ایجاد آسیب به نظم و امنیت شود.

فرمانده انتظامی استان افزود: کشاورزان برای رسیدن به حق خود هوشیارانه عمل کنند و تا زمانی که امنیت عمومی دچار آسیب نشده باشد پلیس نیز با افتخار سخنگوی حرف حق کشاورزان است. نیروی انتظامی در این روزها تلاش کرده در کنار کشاورزان حضور داشته باشد تا این اعتراضات به بیراهه نرود. مشی پلیس حداکثر خویشتنداری است و تاکنون هیچ فعال محیط زیستی توسط پلیس اصفهان دستگیر نشده است.

دست قمه کشان را با تیر می زنیم

معصوم بیگی ادامه داد: مبارزه با اراذل و اوباش و تحرکات اوباش گران خط قرمز نیروی انتظامی است. اگر دستی به روی مردم قمه بکشد آن دست را با تیر می زنیم. در سال گذشته همه تلاش خود را به کار بستیم تا اجازه ندهیم اراذل و اوباش عرض اندام کنند و این اقدامات در سال آتی نیز با شدت ادامه دارد. از مردم می‌خواهیم هر کجا اراذل و اوباشی را مشاهده کردند فورا به نیروی انتظامی اطلاعات دهند.

مرگ بیش از ٩٠٠ نفر در تصادفات استان

وی ادامه داد: در ۱۱ ماه سال جاری در تصادفات درون شهری اصفهان ۳۵۰ نفر جان خود را از دست دادند. این آمار در تصادفات برون شهری ۵۶۰ نفر است که نشان می دهد در ۱۱ ماه بالغ بر ۹۰۰ نفر به خاطر عدم رعایت مقررات و تخطی از سرعت مطمئنه جان خود را از دست دادند. 

فرمانده انتظامی استان گفت: ۵۷ درصد از جانباختگان تصادفات درون شهری راکبان موتورسیکلت هستند که میانگین این آمار در کشور تنها ۳۴ درصد است و استان اصفهان بالاترین آمار تلفات موتورسیکلت سواران را دارد. هم چنین ۲۸ درصد از تلفات درون شهری را عابرین پیاده تشکیل می دهند. 

معصوم بیگی ادامه داد: این در حالی است که در حوزه برون شهری با ۷ درصد کاهش نسبت به سال قبل روبرو هستیم. استان اصفهان پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی است و آمار و ارقام مربوط به تلفات جاده ای و شهری زیبنده این مردم با فرهنگ نیست.

رشد ۳۶ درصدی پرونده‌های قاچاق بالای ۵۰۰ میلیون

وی هم چنین با اشاره به آمار ۱۱ ماه سال جاری در خصوص قاچاق کالا افزود: تلاش نیروی انتظامی مبارزه با قاچاقچیان با مقیاسی بزرگ است و به همین خاطر آمار پرونده های بالای ۵۰۰ میلیون تومان در ۱۱ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۶ درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه باید از تولید داخلی حمایت کنیم، افزود: سه هزار و 700 پرونده در سال جاری در حوزه قاچاق کالا تشکیل شده است. هم چنین بیش از یک هزار خودرو حامل کالاهای قاچاق توقیف و چهار هزار نفر قاچاقچی دستگیر شده اند.

کشف ۲۱ تن ماده مخدر در سال جاری

معصوم بیگی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در راستای مبارزه با توزیع مواد مخدر گفت: اعتیاد و ماده مخدر ابر آسیب اجتماعی امروز است، به همین دلیل همه باید تلاش کنیم این آسیب را در جامعه کاهش دهیم. در سال جاری ۲۹ تن از انواع مواد مخدر در استان کشف و ۲۱ هزار نفر در این حوزه دستگیر شده اند. هم چنین در ۶۵۶ طرح ۱۴۵ باند شناسایی و منهدم شده‌اند.

 کشف ۱۴۱ میلیارد تومان اموال مسروقه

وی هم چنین از کشف ۱۴۱ میلیارد تومان اموال مسروقه در سال 1396 خبر داد و گفت: همه این اموال به مالباختگان بازگشت داده شده است. در سال گذشته ۲۵۰ باند شناسایی و منهدم شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش را تجربه کرده است. هم چنین ۲۴ درصد از جرائم پیش از ارتکاب توسط نیروی انتظامی متوقف شده است. آمار سرقت مسلحانه از طلافروشی ها و بانک ها در سال ۹۶ صفر بوده است.

در چهارشنبه سوری کنار فرزندانتان باشید

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به آیین چهارشنبه آخر سال گفت: موضوع چهارشنبه آخر سال یک موضوع کاملاً اجتماعی است و به جز با اقدامات فرهنگی قابل کنترل نیست، اما باید والدین در این شب مراقب فرزندان خود باشند و چند ساعتی آنها را از کنار خود دور نکنند.

معصوم بیگی ادامه داد: ممکن است عده ای تلاش کنند در چهارشنبه پایان سال امنیت مردم را مختل کنند که نیروی انتظامی با این افراد با تمام توان برخورد خواهد کرد. اگر کسی در چهارشنبه آخر سال در حال مزاحمت برای مردم دستگیر شود تا پایان تعطیلات نوروز میهمان نیروی انتظامی خواهد بود.

تلاش ١۵ هزار نیرو در ایام نوروز

وی با اشاره به اقدامات نیروی انتظامی در ایام نوروز گفت: طرح زوج و فرد از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین منتفی است. هم چنین شش کمیته در این ایام فعال شدند که تلاش می‌کنند خدمات موثری را به گردشگران و شهروندان ارائه دهند. طرح های نوروزی گسترده ترین طرح های نیروی انتظامی هستند. 

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: این طرح از ۲۷ اسفند آغاز و تا ۱۴ فروردین ادامه دارد که در آن ۱۵ هزار نیرو در سطح استان در قالب ۱۵۰۰ گشت آماده به کار هستند. هم چنین ۲۴۲ ایستگاه پلیس ویژه در سطح استان فعال خواهد شد و علاوه بر آن گشت های پنهانی نیز در سطح شهرها حضور دارند.

سرقت ها در نوروز افزایش پیدا می کند

وی ادامه داد: سرقت ها در نوروز افزایش پیدا می کند به خصوص از شهروندان، به ویژه بانوان تقاضا داریم در طول نوروز بیشتر مراقب کیف خود به خصوص در اتوبوس های شرکت واحد باشند. مردم خریدهای نوروزی را در خودرو رها نکنند، هم چنین در هنگام مسافرت اشیای قیمتی را در خانه نگذارند. مسافران نیز در اماکن غیر رسمی سکونت نکنند و از هتل ها و مهمانپذیر ها و مدارس تحت نظارت اماکن استفاده کنند. 

فرمانده انتظامی استان اصفهان به نقل از پلیس راهور گفت: دو میلیون و ٨۵٠ هزار تخلف رانندگی در سطح استان در سال جاری ثبت شده است که ۴۵ درصد از آن در شهر اصفهان اتفاق افتاده و دوربین های ثبت تخلف سهم ۴۰ درصدی از این ثبت تخلفات را بر عهده دارند. 

کاهش ۲۶ درصدی شکایت از نیروی انتظامی

معصوم بیگی ادامه داد: در سال ۹۶ انتقاد از نیروی انتظامی توسط مردم ١٠.۵ درصد کاهش، هم چنین شکایت از نیروی انتظامی ۲۶ درصد کاهش داشته است که این موضوع نشان می دهد نیروی انتظامی در جلب رضایت مردم موفق عمل می‌کند. 

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس فتای استان با کشف ۸۶ درصدی جرایم عملکرد قابل قبولی دارد. اگر مردم به توصیه ها و آموزش های پلیس توجه بیشتری داشته باشند می‌توان جرائم فضای مجازی را تا حد قابل توجهی کاهش داد. برداشت های غیرمجاز از حساب های بانکی، مزاحمت های اینترنتی، موضوعات غیر اخلاقی و نشر اکاذیب از مسائل مطرح در پلیس فتا است.

معصوم بیگی گفت: در طرحی با عنوان ذوالفقار ۱۲ یا طرح آرامش که با هماهنگی استانداری، شهرداری، بهزیستی و دستگاه قضا انجام می‌شود دو هزار نفر سارق و معتاد متجاهر از پانزدهم اسفند تا پانزدهم فروردین در محلی نگهداری می‌شوند تا برای مردم مزاحمتی ایجاد نکند. 

وی ادامه داد: در سال آتی طرح کودک و اینترنت به اجرا خواهد گذاشته شود تا به کمک آن در یک تفاهمنامه با آموزش و پرورش نیروی انتظامی بتوانند آسیب های فضای اجتماعی را برای کودکان در مدارس توضیح دهد، هم چنین طرح دیگری با عنوان فوریت های فضای مجازی در نیمه دوم سال ۹۷ در اصفهان به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گفت: در سال گذشته ۵۳ نفر زمین خوار دستگیر و ۵۴۸ هزار متر مربع از اراضی دولتی به دولت بازگشت داده شد.
کد خبرنگار:13051انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: