• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 9612-12988-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

درخواست رییس فدراسیون دوچرخه سواری از مسئولان استان

امیدوارم پیست دوچرخه سواری اصفهان سریع‌تر به بهره برداری برسد

رییس فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به ظرفیت دوچرخه سواری استان اصفهان گفت: امیدوارم با حمایت اداره کل و دستگاه‌های مربوطه پیست دوچرخه سواری اصفهان سریع‌تر به بهره برداری برسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایسنا-منطقه اصفهان، خسرو قمری امروز ظهر درمجمع انتخابات ریاست هیئت دوچرخه سواری استان اصفهان که در تالار افتخارات سرای ورزشکاران اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: ابتدا لازم می دانم از تلاش وافر و پیگیرانه مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان برای برگشت بخش عظیمی از زمین‌ها و اموال بیت المال در موضوع ورزشگاه نقش جهان قدردانی نمایم.

وی افزود: جایگاه هیئت دوچرخه سواری در استان اصفهان از دیر باز در سطوح بالای کشور بوده و به جز وقفه کوتاهی که در زمان مدیریت قبل ایجاد شد همواره دوچرخه سواری اصفهان رتبه‌های دوم و سوم کشور را به خود اختصاص داده بود و دوچرخه سواران خوب و با کیفیتی از اصفهان به تیم‌های ملی بانوان و آقایان راه پیدا می‌کردند.

وی خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم هرچه در سطح همگانی کردن این رشته و اقبال مردم به دوچرخه سواری بکاریم در سطح قهرمانی همان را برداشت خواهیم کرد و در واقع توسعه این رشته منجر به کشف استعدادهای بیشتر و در نهایت انتخاب و تربیت قهرمانان متعددی خواهد شد.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به ظرفیت و پتانسیل اصفهان در زمینه دوچرخه سواری گفت: اصفهان همواره مهد پرورش دوچرخه سواران صاحب نام بوده و از ظر فیت های خوبی برخوردار است و با توجه به این پتانسیل‌ها باید در بحث قهرمانی و حرفه‌ای باشگاه‌های بیشتری وارد میدان شوند و تعداد باشگاه‌های فعال در رشته دوچرخه سواری را افزایش دهیم. استان اصفهان این ظرفیت را دارد که لیگ استانی داشته باشد و بتواند همچون گذشته در بخش‌های داوری، آموزش و مربیگری در کنار معرفی بازیکنان خوب در سطح بالایی قرار بگیرد.

خسروی تقویت و آماده سازی بازیکنان برای حضور در مسابقات المپیک و آسیایی را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فدراسیون دوچرخه سواری عنوان کرد و تاکید کرد: 4 رشته المپیکی و آسیایی داریم، در رشته کوهستان در دو بخش بانوان و آقایان بازیکنان بسیار خوبی داریم که برای نخستین مرتبه توانستند در رقابت‌های برون مرزی جایگاه مناسبی کسب کنند.

وی افزود: رشته دانهیل از رشته‌های زیر مجموعه دوچرخه که با هزینه بسیار کم می‌توانیم با توجه به ظرفیت و استعدادهایی که داریم سریع پیشرفت کنیم، در رشته‌های پیست نیز ظرفیت خوبی داریم که با کمی برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت‌ها می‌توانیم جایگاههای خوبی در دوچرخه سواری آسیا وجهان کسب کنیم.

وی با اشاره به حضور پررنگ بانوان اظهار کرد: بانوان ما به جرات می‌توانم بگویم مورد ظلم واقع شده‌اند. اگر بیشتر به آنان توجه کنیم و سرمایه گذاری بیشتری در این زمینه داشته باشیم  خیلی سریع‌تر از بخش آقایان می‌توانیم به مدال‌های بیشتری دست یابیم.

رییس فدراسیون دوچرخه سواری همچنین به اهمیت بخش استعدادیابی اشاره کرد و افزود: با توجه به اهمیت کشف استعدادها، در بخش پیست تعداد ۳۰۰ دستگاه دوچرخه خریداری کردیم و برای انجام استعداد یابی در اختیار هیئت‌های استان‌ها قرار دادیم.

وی تاکید کرد: نگاه فدراسیون به هیئت‌های استانی ویژه و حمایتی است، اما این حمایت و توجه بر اساس میزان فعالیت و عملکرد هر استان خواهد بود. رییس هیئت باید تمامی منابع و ظرفیت‌های موجود را شناسایی و از آنها استفاده کند.

وی ادامه داد: در بخش فرهنگی باید نگاه مردم را به رشته دوچرخه سواری و استفاده عمومی‌تر از دوچرخه به عنوان وسیله‌ای راحت، ارزان و سالم برای تردد عوض کنیم. برنامه‌های ملی و مذهبی فرصت مناسبی برای ترویج و توسعه فرهنگ استفاده از دوچرخه هستند.

خسروی در پایان با مخاطب قرار داد مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان گفت: امیدوارم با حمایت اداره کل و دستگاه‌های مربوطه پیست دوچرخه سواری اصفهان سریع‌تر به بهره برداری برسد.

کدخبرنگار:13042.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: