• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-11690-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

روشن: کارتن خوابی زنان، فاجعه آمیز است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در سال 1397، پنج میلیارد تومان بودجه برای آسیب های اجتماعی اختصاص یافته است. آسیب های اجتماعی از جمله کارتن خوابی معضل بزرگی است، اما همین کارتن خوابی برای زنان فاجعه آمیز است. 

فریده روشن در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، با اشاره به بازدیدی که در نخستین روزهای آغاز به کار خود در شورای شهر از سرپناه مردان کارتن خواب داشته است، اظهار کرد: مردان کارتن خواب که بیشتر آنها معتاد هستند، بسته به شرایط خود در این مرکز پذیرش شده اند و از آن ها حمایت می شود. آن ها رضایت خود را از این سرپناه اعلام کرده اند. این افراد نیاز به پزشک داشته و طی بازدیدهای خود به همراه کمیسیون فرهنگی بازدیدهایی از این سرپناه داشته و از آن حمایت های لازم را خواهیم کرد.

وی افزود: در استان اصفهان زنان کارتن خوابی نیز وجود دارند و وقتی بحث زنان به میان می آید این موضوع فاجعه انگیزتر است. زیرا زنان شرایط خاص خود را دارند و آسیب به آن ها آسیب به خانواه و جامعه است و این موضوع در مورد زنان شدت بیشتری نسبت به مردان دارد. در این راستا به دنبال این بوده ایم تا برای زنان نیز سرپناهی ایجاد شود.

عضو شورای شهر تصریح کرد: در این راستا جلسه ای در شورای شهر برگزار شد تا با همکاری قسمت های مختلف هم چون نیروی انتظامی و بهزیستی سرپناهی برای زنان کارتن خواب ایجاد شود و پیرو این جلسه قرار شده است تا بودجه ای برای آن اختصاص داده شود.

روشن ادامه داد: تا زمانی که مکانی برای استقرار زنان آسیب پذیر از سوی مدیریت شهری با بودجه اختصاص یافته برای سال 1397 ایجاد شود، این راه را با همکاری بخش خصوصی و خیران پیش برده ایم.

وی افزود: به دلیل حساس بودن مسائل زنان، مدیریت داخلی این مجموعه کاملا زنانه در نظر گرفته شده است تا زنان کارتن خوابی را که در این مجموعه وارد خواهند شد، بتوانند با اطمینان خاطر در آن محل ساکن شوند.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه تنها نباید به فکر ایجاد مکان و سرپناهی برای این افراد باشیم، گفت: اگر تنها به فکر ایجاد کردن این مکان ها باشیم، در آینده افراد مختلف و از جمله مهاجران از شهرهای گوناگون وارد می شوند و این خود باعث آسیب خواهد شد. باید این افراد را با بحث کارآفرینی توانمند کنیم.

روشن اظهار کرد: نباید این مکان ها با نام سرپناه کارتن خوابان شناخته شوند، بلکه باید به عنوان مرکز توانمندسازی معرفی شود. افراد بی سرپناه باید پس از گذراندن دوره ای، از لحاظ روحی، روانی، فکری، اخلاقی و همچنین از لحاظ شغلی توانمند شوند و بتوانند روی پای خود بایستند.

وی با بیان اینکه باید آسیب ها را رفع کنیم، افزود: تنها ایجاد مکانی برای کارتن خوابان خود می تواند کانونی برای تجمیع و افزایش تعداد این افراد شود. پس نگاه را باید به سوی کارآفرینی ببریم.

 این عضو شورای شهر تصریح کرد: سازمان هایی هم چون سازمان فنی و حرفه ای که یکی از اصلی ترین وظایف آن ها توانمندسازی افراد و مهارت آموزی به آن ها است، باید با یکدیگر هماهنگ شوند و این افراد را توانمند کنند. توانمندسازی در زندان نیز صورت گرفته است و در حال اجرا است.

روشن ادامه داد: در سال 1397، پنج میلیارد تومان بودجه برای آسیب های اجتماعی اختصاص یافته است. باید تمام سازمان ها هم چون نیروی انتظامی، بهزیستی و سایر ادارات برای آسیب های اجتماعی با یکدیگر همکاری کنند.

وی افزود: آسیب های اجتماعی معضلی بزرگ در اصفهان است که بخشی از آن مربوط به مهاجرینی است که وارد استان می شوند و باید از طریق استانداری و سایر سازمان ها کنترل شوند.

کد خبرنگار: 13091


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: