• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زندگی یک هنرمند؛ روایتی جذاب از اتفاقات عجیب

نمایشنامه "زندگی یک هنرمند" نوشته ژان آنوی به کارگردانی علی صادقی تا 12 فروردین ساعت 19:30 در مجموعه فرهنگی فرشچیان به روی صحنه می رود.

به گزارش ایسنا -  منطقه اصفهان، علی صادقی، اثری از ژان آنوی نمایشنامه نویس فرانسوی با عنوان "زندگی یک هنرمند" به ترجمه منیژه محامدی را از سوم فروردین ماه در سالن تئاتر فرشچیان اصفهان روی صحنه برد.

علی صادقی با اشاره به شروع تمرینات تئاتر "زندگی یک هنرمند" در اواسط آذر ماه سال گذشته اظهار کرد: این نمایش با همکاری و حضور 10 نفر از دانشجویان اصفهانی مقیم تهران اجرا شد. 

وی در رابطه با موضوع نمایش گفت: "زندگی یک هنرمند" روایت روی صحنه بردن یک نمایشنامه توسط یک هنرمند است که در پی آن خبرنگاری می‌خواهد به خاطر موفقیتی که نمایش با آن رو به رو بوده با این نویسنده مصاحبه کند؛ اما هر بار که خبرنگار می‌خواهد مصاحبه کند، یک عامل بازدارنده مانع می‌شود و در نتیجه نویسنده از لحاظ روحی دچار بحران می‌شود.

کارگردان این نمایش ادامه داد: در حین مصاحبه اتفاقات عجیب و کمدی از جمله ترکیدن لوله آب، حضور همرزم قدیمی و طلب پول، مادرش که می‌خواهد خانه خود را عوض کند، خانمی که مزاحم تلفنی است و دوست نویسنده‌ای که تقاضای مشاوره دارد و ... رخ می‌دهد، به گونه‌ای که نویسنده هرگز نمی‌تواند در مورد عشق حرفی با خبرنگار بزند.

صادقی با بیان اینکه حضور این افراد، مانع ارتباط بین نویسنده و خبرنگار شد، تصریح کرد: تمام این شخصیت‌ها یک وجهی از ابعاد رابطه و عشق را به ما نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: با این نمایش سعی داریم به تماشاچی بفهمانیم که آیا ارتباط‌های ما با اطرافیانمان درست است یا خیر؟ ضمن اینکه در کنار این ارتباطاتی که با انسان‌ها و افراد دور و برمان داریم باز هم تنها هستیم و این تنهایی بر ارتباط غالب است. 

کارگردان نمایشنامه زندگی یک هنرمند گفت: هر ارتباطی که هست ظاهری است و ارتباطات عمیق نیست ما سعی کردیم این را به تماشاچی برسانیم که اگر قرار است ارتباطی وجود داشته باشد، باید عمیق و درست باشد.

وی ادامه داد: فرشید ایل بیگ، شادی شیرمردی، شکوفه حیدریان، بهزاد حاجی حسنی، فاطمه اسلامی، اشکان زیبائیان، عباس سلطانی، حمیدرضا بهادرانی، رعنا زرگرزاده و احمد دهقان از جمله بازیگران این نمایش هستند.

صادقی با بیان اینکه شهر اصفهان یکی از قطب‌های بسیار قوی تئاتر ایران بوده، گفت: به نظر می‌رسد این گوی قطب بودن توسط شهرها و شهرستان‌های دیگر ربوده شده و بهتر است با توجه به مساله تئاتر و رفع یکسری مسائل، دوباره اصفهان گوی قطب تئاتر را از آن خود کند. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: