• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سهل آبادی:

مشکلات بندر خشک به زودی حل می‌شود

رییس اتاق بازرگانی اصفهان با بیان اینکه صادرات اولویت مهم استان است، گفت: با پیگیری استاندار اصفهان مشکلات بندر خشک به زودی حل خواهد شد.

سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان، در خصوص عملکرد اتاق بازرگانی در سال 96، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای اتاق بازرگانی اصفهان در سال گذشته، شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت بود که جلسات آن به‌طور ماهیانه و مستمر به ریاست استاندار اصفهان تشکیل شد و مدیران بخش‌های خصوصی و دولتی عضو این شورا، در آن حضور داشتند.

وی مهم‌ترین دستاوردهای اتاق بازرگانی در شورای گفت‌وگو را در ارتباط با تأمین اجتماعی، جرائم مالیاتی، اصلاح برخی از آیین‌نامه‌ها بعد از بررسی در اصفهان و ارجاع به تهران و هم‌چنین بخشودگی جرائم مالیاتی اعلام کرد و افزود: در شورای گفت‌وگو بر روی مسائل کلی هم چون کشاورزی و ... بحث شد، هم‌چنین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اصفهان ازنظر تعداد جلسات، مصوبات و پیگیری مشکلات، رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داد.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با تأکید بر اینکه استاندار اصفهان نیز بر اهمیت جلسات شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی واقف است، اظهار کرد: در این راستا معاونان منصوب شده وی نیز، تأکید فراوان بر همراهی با بخش خصوصی به ویژه در بحث‌های اقتصادی دارند.

وی با بيان اینکه صادرات، مهم‌ترین بحثی است که استاندار اصفهان و معاونان وی در شورای گفت‌وگو پیگیر آن هستند، تأکید کرد: اگر در صادرات استان و کشور موفق عمل کنیم، بخش تولید نیز موفق خواهد بود.

سهل‌آبادی به مصوبات خوب استاندار اصفهان در خصوص موضوع تأمین اجتماعی اشاره کرد و افزود: در جلسه‌ای بحث بر این بود که زمانی جرائم تأمین اجتماعی به حساب خزانه می‌رفت، ولی اکنون کل درآمدهای تأمین اجتماعی به حساب خزانه واریز می‌شود و به صورت متمرکز در این بخش عمل می‌شود که در جلسه‌ای اعلام کردیم که تأمین اجتماعی متعلق به بخش خصوصی، کارفرمایان و کارگران است که خوشبختانه استاندار اصفهان برای حل این موضوع استقبال کرد.

وی با بیان اینکه کمیته حمایت قضایی اقدام مهم دیگر اتاق بازرگانی اصفهان در سال 96 بود، گفت: با دستورالعمل قبلی و جدید این کمیته، جلسات منظمی با حضور رییس دادگستری و دادستان در اتاق تشکیل شد که جلسات آن در راستای حل مشکلات واحدهای صنعتی در شرف تعطیلی و یا کم شدن تعداد این واحدها، برگزار می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: اتاق بازرگانی اصفهان در ارتباط با جوانان نیز توانست موضوع استارتاپ ها را پیگیری کند، هم‌چنین شورای بانوان اتاق امسال در بحث مسائل اجتماعی فعال عمل کرد.

وی با تأکید بر اینکه با پیگیری استاندار اصفهان مشکلات بندر خشک به زودی حل خواهد شد، اظهار کرد: در خصوص کارگوترمینال نیز باید گفت که تمام موانع بر سر راه کارگو برطرف شده، اما این پروژه نیازمند مدیریت برای اجرا است و در این خصوص چندین بار تا مرحله قرارداد پیشرفته‌ایم و باید توجه داشت که این طرح از نظر زیرساخت کمبودی ندارد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: