• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان:

تنها 5 درصد صنایع دستی اصفهان خارجی است

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با بیان اینکه کمتر از پنج درصد صنایع دستی موجود در اصفهان خارجی است، گفت: در پیک بازرسی نوروزی اصناف تا 11 فروردین امسال، 799 پرونده تخلف به ارزش بیش از 7 میلیارد و 984 میلیون ریال برای ارسال به تعزیرات تشکیل شد.

جواد محمدی فشارکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا _منطقه اصفهان، با اشاره به آخرین آمار بازرسی اصناف در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: از 28 بهمن ماه 96 تا 11 فروردین امسال، 50 هزار و 405 بازرسی در سطح اصفهان انجام شد که منجر به 799 پرونده برای ارسال به تعزیرات حکومتی شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این پرونده ها 7 میلیارد و 984 میلیون و 88 هزار و 953 ریال است، افزود: مقایسه این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حاکی از افزایش 16 درصدی بازرسی ها و کاهش 7 درصدی پرونده ها است.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با بیان اینکه 23 درصد از 402 شکایت مردمی در این مدت، منجر به تشکیل پرونده شد، اظهار کرد: بیشتر این شکایات مربوط به صنوف مختلف از جمله پارچه فروشان، سوپرمارکت ها، میوه و سبزی و ... بوده است.

وی هم چنین در خصوص وضعیت نظارت بر بازار صنایع دستی در میدان امام (ره) در ایام نوروز، گفت: چهار سال گذشته، بیش از 95 درصد صنایع دستی میدان امام (ره) خارجی بود که به دلیل ورود محصولات قاچاق، چهار هزار از هفت هزار تولیدکننده صنایع دستی اصفهان از چرخه تولید خارج شدند، اما با پیگیری بازرسی اصناف در حال حاضر بالای 95 درصد صنایع دستی موجود در میدان امام (ره) تولید داخل است.

محمدی فشارکی با بیان اینکه کمتر از پنج درصد صنایع دستی موجود در اصفهان خارجی و حتی در ویترین مغازه ها عرضه نمی شود، اظهار کرد: این گونه صنایع دستی مشتریان خاص خود را دارند و شرایط به نحوی شده که سه هزار تولیدکننده صنایع دستی در اصفهان به 40 هزار تولیدکننده افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در سال 96 نزدیک به 13 میلیارد ریال صنایع دستی قاچاق و خارجی در سطح اصفهان کشف شد که هیچ کدام آنها مربوط به میدان امام (ره) نبود و بیشتر از اطراف شهر کشف و جمع آوری شده اند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اصفهان با بیان اینکه از 28 بهمن 96 تا 11 فروردین امسال در مجموع 89 قطعه صنایع دستی قاچاق به ارزش 550 میلیون ریال در اصفهان جمع آوری کردیم، تصریح کرد: اگر پنج درصد صنایع دستی قاچاق در شهر نیز از سوی مصرف کنندگان خریداری نشود به طور قطع سفره این محصولات از اصفهان جمع می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: