• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1694-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کارگردان تئاتر:

تئاتر خوراک فرهنگی مردم است

یک کارگردان تئاتر گفت: باید موضوعاتی جذاب و تازه را انتخاب کنیم و به گونه ای دیگر به تصویر بکشیم تا مردم به سمت سالن های تئاتر بیایند.

پویا امامی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، با بیان اینکه در سال ۱۳۹۶ تئاترهای خوبی به روی صحنه رفتند که اغلب آنها دارای کیفیت بالایی بودند، اظهار کرد: با تلاش کارگردانان و گروه های نمایشی اصفهان روز به روز بر کیفیت آثار افزوده می شود. تئاترهایی که در آنها قصه، تکنیک، خلاقیت و قالب های اجرایی مدرن وجود داشت.

وی افزود: نویسندگان و کارگردانان در انتخاب ایده و هم چنین قصه برای مردم کمی باید هوشیارتر باشند، باید به دنبال قصه ها و داستان هایی برویم که با زمان حال حاضر مطابقت داشته باشد و دغدغه روزمره مردم باشد.

این کارگردان تئاتربا اشاره به اینکه امروزه با پیشرفت تکنولوژی و رسانه ها از جمله تلویزیون، رادیو، شبکه های مجازی و اینترنت به روزترین مسائل را به ساده ترین روش در اختیار مردم قرار می دهند، ادامه داد: باید موضوعاتی جذاب، نو و تازه را انتخاب کنیم و به گونه ای دیگر به تصویر بکشیم تا مردم به سمت سالن های تئاتر بیایند.

امامی تصریح کرد: پرداختن به سبک های مختلف تئاتر یک امر مهم دیگر است، چرا که تئاتر خوراک فرهنگی مردمان است و جامعه باید همه سبک ها و گونه های تئاتر (حماسی، عاشقانه، کمدی، تراژدی و ...) را تجربه کند.

وی با بیان اینکه امیدوارم که تئاتر اصفهان با کمک همه هنرمندان به دوران اوج بازگردد، اضافه کرد: این امر نیازمند تلاش بیشتر، حمایت مسئولان  و یکپارچگی تئاتری ها است. باید سعی بر آن باشد که مردم را با تئاتر آشتی دهیم تا تئاتر را در سبد کالای فرهنگی خود قرار دهند. آشتی دادن مردم با تئاتر وابسته به کیفیت خوب آثار است.

اين کارگردان تئاتربا اشاره به مشکلات موجود خاطرنشان کرد: با ایجاد ظرفیت های حمایتی در زمینه های مالی برای افزایش کیفیت آثار، راه اندازی و تجهیز سالن های تئاتر در  شهر و تسهیل در ایجاد زمینه های تبلیغی و اطلاع رسانی این مشکلات قابل حل خواهد بود. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: