• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-9595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

شهردار آران و بیدگل:

بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بیش از ۲۰ درصد است

شهردار آران و بیدگل گفت: آران و بیدگل به عنوان یک شهر صنعتی داراي آمار پایین بیکاری است، ولی در حوزه دانشگاهی آمار بیکاری در آران و بیدگل بالا است.

رضا رمضانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، در خصوص مسائل روز شهرستان، اظهار کرد: کشور در حوزه علم و دانش جایگاه خوب و ممتازی را در سطح بین المللی دارد و آینده کشور روشن است و جوانان کشور در حوزه دانشگاهی بسیار فعال و ممتاز هستند. چیزی که ما را نگران کرده نرخ بالای بیکاری جوانان در آران و بیدگل است.

وی افزود: طبق بررسی ها بیش از ۲۰ درصد فارغ التحصیلان و دانش آموختگان دانشگاهی آران و بیدگل بیکار هستند و این آمار جالبی برای شهر نیست که در بيشترحوزه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی نمونه و الگو دیگر مراکز استان ها و حتی کشور است.

وی به وجود صنعت فرش در آران و بیدگل اشاره کرد و گفت: نرخ بیکاری عمومی در آران و بیدگل چیزی حدود پنج درصد است که از میانگین و استاندارد کشوری پایین تر بوده و این یک موفقیت بزرگ محسوب می شود، ولی همین صنعت به دلیل تک محصولی دارای معایبی است که باید کارشناسی و راهکارهای برون رفت از مشکلات احتمالی پیش بینی شود.

رمضانی به حوزه گردشگری آران و بیدگل اشاره کرد وگفت: حوزه مغفول مانده شهرستان بخش گردشگری است که آن طور که باید مورد توجه قرار نگرفته و با حجم بالای کاری همت مضاعفی را طلب می کند تا به شکل شایسته به جایگاه واقعی خود برسد و در این مسیر ما آمادگی کامل برای همکاری اصولی و درست را داریم تا با کمک دیگر نهادهای مسئول قدمی در آبادانی شهر برداریم.

وی افزود: با توجه به صنعت نوپای گردشگری در آران و بیدگل باید برای رشد و نمو به صورت اصولی، دقیق و کارشناسی شده وارد کار شد و با ایجاد زیر ساخت ها و جاذبه های گردشگری به این صنعت کمک کرد تا نقش پر رنگ خود را در اقتصاد و اجتماع نشان دهد. باید به سویی حرکت کنیم که بیشترین استفاده را از سرمایه های خدادادی ببریم که یکی از این ظرفیت ها گردشگری است‌.

وی خاطرنشان کرد: در چشم انداز شهرستان سهم خدمات در ساختار آینده اقتصاد شهر آران و بیدگل باید اصلاح و افزایش پیدا کند و مهمترین حوزه خدمات به گفته اهل فن و اهل دانش بخش گردشگری و صنعت توریسم است.

کد خبرنگار:  ۱۳۰۹۴انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: