• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3191-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مهرعلیزاده:

از طرح های سرمایه‌گذاری استفاده بهینه آب دفاع می‌کنم

استاندار اصفهان گفت: با تمام قوا از هرگونه طرح یا سرمایه گذاری در جهت اشتغالزایی و یا استفاده بهینه از آب حمایت و دفاع خواهم کرد.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از استانداری اصفهان؛ محسن مهرعلیزاده در نشست شورای مدیران مجموعه پرشیان فولاد در نیروگاه شهید محمد منتظری با اشاره به کلنگ زنی تصفیه خانه پساب این نیروگاه، اظهار کرد: این طرح با رقم ۴۸ میلیارد تومان و با توجه به ۱۲۰ متر مکعب آب در ثانیه استحصالی طرح خوبی است.

استاندار اصفهان با اشاره به خشک بودن ایران و اینکه اصفهان در فلات مرکزی کویری قرار گرفته است، افزود: امسال در بدترین شرایط آبی قرار گرفته ایم و باید بدانیم که در منطقه خشک قرار داریم که در طول ۵۰ سال گذشته، دریافتی آب و حجم آب پشت سد، به یک چهارم کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: برنامه ریزی مدیران و مصرف آب در بخش کشاورزی و صنعت باید به سمت سازگاری با کم آبی پیش رود.

مهرعلیزاده اضافه کرد: باید مفهوم سازگاری با کم آبی آنالیز و شکافته شود و برای مردم تبیین شود و این بدین معناست که زندگی مردم به روال عادی طی شود، ولی با شیوه های بکارگرفته شده، مصرف و کنترل شود و صرفه جویی به شدت صورت پذیرد و امروز با کلنگ زنی این طرح پساب تصفیه شده به چرخه استفاده باز می گردد و در سیستم خنک سازی نیروگاه استفاده و بازچرخانی می گردد و این گونه اقدامات ستودنی است.

وی افزود: از مدیران استان به طور قاطع می خواهم که این قبیل کارها را در اولویت قرار دهند و با توجه به اینکه برخی از شهرداران نیز در این راستا قدم های برداشته اند باید شاهد افزایش این گونه طرح ها در استان باشیم.

استاندار اصفهان با اشاره به آیین آغاز احداث نخستین نیروگاه خورشیدی شناور مگاواتی کشور در این نیروگاه، افزود: این اقدام نمادین تولید یک مگاوات برق از طریق پانل های خورشیدی بر روی استخر مجموعه نیز کار زیبایی است و نشانگر دقت و ظرافت مردم اصفهان است که با وجود تولید حدود ۲ هزار مگاوات توسط این نیروگاه، از این طریق هم یک مگاوات برق به صورت پانل های شناور برای جلوگیری از تبخیر آب تولید می شود.

وی با اظهار امیدواری از اینکه این فرهنگ سازی در سایر موارد توسعه یابد، گفت: با تمام قوا و جدیت از هرگونه طرح یا سرمایه گذاری که در جهت اشتغالزایی و یا استفاده بهینه از آب حمایت و دفاع خواهم کرد و این منتی بر سرمایه گذاران نیست، بلکه وظیفه مدیریت ارشد استان خواهد بود.

علیزاده با اشاره به اجرای پروژه پتروشیمی در شرق اصفهان، بر تسریع در اجرای این پروژه تاکید کرد و افزود: اکنون زیرساخت های این پروژه در حال انجام است و این طرح می تواند بیش از ۱۴ هزار اشتغال ایجاد کند که فرصت بسیار مهمی خواهد بود و باید قدم های محکمی برداشته شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی ذیربط باید مجوزها را حداکثر تا ۱۵ روز صادر کنند، افزود: اصفهان، استانی بسیار مستعد است، ولی بروکراسی سنگین موجب کندی اجرای پروژه ها شده که این موضوع نیز حل خواهد شد و نگرانی ها برطرف می شود.

گفتنی است؛ ایستگاه پمپاژ، خط انتقال و تصفیه تکمیلی پساب نیروگاه شهید محمد منتظری با سرمایه گذاری ۴۸۰ میلیارد ریالی به مدت ۴۰ ماه اجرا خواهد شد و از نکات برجسته این پروژه قابلیت بازیابی آب مصرف شده تا ۴۰ درصد، کاهش بار آبی زاینده رود و تامین آب مصرفی نیروگاه از پساب شاهین شهر، فشرده سازی لجن های بازمانده از روند تصفیه پساب، حمل آن به خارج از شهر و تخلیه آن در محل مناسب تعیین شده توسط شهرداری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: