• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3291-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز تعميرات اساسي همزمان 4 واحد عملياتي شركت پالايش نفت اصفهان

21  فروردين ماه  واحد هاي آيزوماكس و هيدروژن شماره دو، شركت پالايش نفت اصفهان، كه به منظور تعميرات اساسي، قطع خوراك آنها از 18 فروردين ماه، آغاز شده بود، به واحد نگهداري و تعميرات شركت،  واگذار شد.

به گزارش ایسنا منطقه اصفهان، مدير نگهداري و تعميرات شرکت پالايش نفت اصفهان با اعلام این خبر، گفت: با توجه به اهميت واحدهاي مذكور و حجم بالاي كارهاي تعميراتي، پيش بيني شركت براي انجام تعميرات اساسي همزمان اين واحدها حدود 40 روز كاري اعلام شده است كه به منظور سرعت بخشي كار براي در مدار قرار گرفتن واحدها، درصدد هستيم كه علاوه بر رعايت مسائل ايمني، با فعاليت مستمر 24 ساعته و تلاش بي وقفه، مدت زمان پيش بيني را به حداقل برسانيم.

عليرضا قزويني زاده افزود: در طول زمان تعميرات در كنار تعميرات كلي، تمام لوله هاي آب خنك كننده رفت و برگشت زيرزميني واحدهاي آيزوماكس و هيدروژن شماره 2 شركت، به  رو زميني تبديل مي شود.

وی هم چنين اظهار کرد: به منظور ارتقاء ظرفيت واحد آيزوماكس به لحاظ توليد محصولات و به روز کردن سيستم داخلي رآكتورهاي واحد، براي نخستين بار قطعات داخلي رآكتورهاي آن، به طور كامل تعويض خواهد شد و به تبع كاتاليست واحد نيز بر اساس قطعات جديد، تعويض مي شود.

وي با بيان اينكه اجرا و نصب قطعات توسط كارشناسان و متخصصان شركت انجام مي پذيرد، ادامه داد: با توجه به حساسيت رآكتورها در واحد آيزوماكس و اهميت  كار، احتمال افزايش زمان تعميرات وجود دارد، اما تلاش بر است كه در كمترين زمان ممكن كار را به سرانجام برسانيم.

قزويني زاده به تعويض قسمت اعظم سيستم عايق كاري داخل كوره واحد هيدروژن اشاره کرد و گفت: هدف از اين كار بهينه سازي مصرف انرژي و جلوگيري از آسيب رسيدن به ساختار فلزي كوره است.

وي خوراک واحدهاي  آيزوماكس وهيدروژن دو را به ترتيب 22 هزار بشكه در روز و 7000 كيلوگرم در ساعت اعلام كرد و گفت: بنزين، گاز مايع، نفت سفيد، سوخت هوائي و نفت گاز از توليدات واحد آيزوماكس است.

مدير نگهداري وتعميرات شرکت پالايش نفت اصفهان هم چنين به انجام همزمان تعميرات واحدهاي "SRP"  (تصفيه گوگرد) و مولد شماره 4 واحد آب و برق  و بخار اشاره و ابرازامیدواری کرد: اين تعميرات به بهترين وجه ممكن صورت گیرد.

قزويني زاده با اشاره به اينكه برنامه انجام تعميرات اساسي روي اين واحدها با در نظر گرفتن كليه شرايط عملياتي، در فواصل زماني3 ساله پيش بيني مي شود، تصريح کرد: هم اکنون شركت پالايش نفت اصفهان 24 واحد عملياتی دارد که تعميرات اساسی هر يک از واحدها، بر اساس برنامه زمان‌بندی، به صورت جداگانه يا همزمان انجام می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: