• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 971-2692-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

ساداتی‌نژاد:

شکست آمریکا در سوریه موجب طرح ادعای استفاده از سلاح شیمیایی در این کشور شده است

نماینده مردم کاشان در مجلس،‌ گفت: دنیا می‌داند که مستکبران همیشه در تنگناها دست به دروغ زده تا به اهداف خود برسند. امروز شکست آمریکا و اسرائیل در سوریه موجب این ادعاهای سخیف شده که سرنوشت این ادعای کذب در عراق را مردم جهان به یاد دارند.

به گزارش ایسنا، سیدجواد ساداتی‌نژاد در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس، اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری کردند لذا امسال برای دولت و سیاستگذاران برای نظارت مستمر و نظارت بر رعایت استانداردهای تولید و مبارزه قاطع با قاچاق و دقت در تولید محصول باکیفیت و برای آحاد مردم برای مصرف کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل یک مسئولیت به همراه دارد.

وی تصريح کرد:‌ در سال‌های گذشته مسئولان و دولت در تحقق شعار سال که اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بود موفقیت چشمگیری نداشتند. امیدواریم امسال با اهتمام ویژه و برنامه‌ریزی دقیق این حلقه مهم در اقتصاد مقاومتی تحقق یابد. از آنجا که در شعار امسال مقام معظم رهبری هم مسئولان و هم مردم را مورد خطاب قرار دادند علاوه بر دولت لازم است محصولات کالای داخلی به مطالبه عمومی مردم تبدیل شود در غیر این صورت شعار سال تحقق نخواهد یافت.

نماینده مردم کاشان در مجلس اضافه کرد: مجددا صدای شرور آمریکا و متحدانش در ادعای کذب استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه برای اجرای نقشه شوم دیگری به گوش می‌رسد. دنیا می‌داند که مستکبران همیشه در تنگناها دست به دروغ زده تا به اهداف خود برسند. امروز شکست آمریکا و اسرائیل در سوریه موجب این ادعاهای سخیف شده که سرنوشت این ادعای کذب در عراق را مردم جهان به یاد دارند.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: اوضاع نابسامان ارز در چند روز اخیر شرایط نامطلوبی را ایجاد کرده و اضطرابی را در حوزه اقتصادی کشور ایجاد کرده است. مردم انتظار دارند رییس‌جمهور که در زمان انتخابات با شعار اقتصاد مورد اعتماد آمدند امروز به وعده‌های خود عمل کنند و وضعیت باثباتی را در حوزه ارز ایجاد کنند. وضعیت نامساعد اقتصادی و معیشت بزرگ‌ترین مشکل امروز جامعه است. مردم انتظار دارند با اجرای برجام و وعده‌های داده شده گشایش را در اوضاع اقتصادی ببینند ولی شرایط برخلاف وعده‌ها و قول‌های داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت و رییس‌جمهور باید با تجدیدنظر در سیاست‌های خود و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های بومی و اولویت‌بندی مناسب در خروج از رکود و افزایش تولید و ایجاد اشتغال بکوشد. دولت باید بداند که گفت‌وگو با مردم همیشه اثربخش بوده است و برای مردم ضروری است. دولت باید به جای کوشش برای پس گرفتن سوال از رییس‌جمهور،‌ از فرصت سوال برای توضیح به مردم بهره گیرد.

ساداتی‌نژاد ادامه داد: از دولت و وزیر ارتباطات می‌خواهم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی را در اولویت قرار دهد. از وزیر آموزش و پرورش می‌خواهم در مورد افزایش حقوق معلمان که در چند جلسه گذشته دولت در وزارتخانه‌های خاصی افزایش حقوق صورت گرفته است در مورد این وزارتخانه نیز صورت گیرد. از وزیر نیرو می‌خواهم در مورد تغییر تعرفه برق کاشان با توجه به نزدیکی تابستان اقدام نماید زیرا در چهار ماه از خرداد تا شهریور بیش از 7.5 میلیون لیتر آب توسط کولرهای آبی در این منطقه تلف می‌شود لذا تغییر سیستم سرمایشی ضروری است.

وی تصریح کرد: به منظور رونق گردشگری از رییس سازمان میراث فرهنگی می‌خواهم درآمد ناشی از بازدید مراکز فرهنگی و تاریخی شهرستان را به همان شهرستان برگردانند تا در همان شهرستان از آن استفاده شود. از وزیر کار و رفاه اجتماعی می‌خواهم بعد از 15 سال در مورد بیمارستان تامین اجتماعی کاشان که به صورت نیمه کاره رها شده، تجدیدنظر کرده و اقدام عاجلانه انجام دهند.

وی در پایان گفت:‌ از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهم با توجه به اینکه تمام راه‌های منتهی به کاشان بدون ایمنی است، برای آن اقدامی انجام دهد. از رییس سازمان محیط زیست می‌خواهم در مورد معادن جوشقان که مردم این منطقه را ناراضی کرده و حق و حقوق آنها را تضعیف کرده است، رسیدگی لازم را انجام دهند. از وزیر کشور می‌خواهم دلیل عدم تحویل زمین به شهرک ماهیان زینتی توضیح دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: