• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-11095-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

فعالیت ۷۰ درصدی مردم آران و بیدگل در حوزه صنعت

رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل گفت: حضور مردم آران و بیدگل در فعالیت های اقتصادی و صنعت در سطح استان کم نظیر است و حدود ۷۰ درصد مردم در حوزه صنعت فعالیت می کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در آران و بیدگل، عبدالرحیم مفیدی، روز گذشته چهارشنبه در حاشیه بازدید از شرکت های فرش ماشینی آران و بیدگل در خصوص صنعت فرش اظهار کرد: با همکاری و تلاش بخش خصوصی و حضور فعال خیرین اقتصادی در شهرک صنعتی شاهد حضور و فعالیت مردم به خصوص جوانان شهرستان در شهرک صنعتی فرش ماشینی هستیم.

وی افزود: با وجود فعالیت بخش خصوصی که می توان گفت بار اصلی اشتغال را در آران و بیدگل به دوش می کشد. با افراد فعال بخش خصوصی همکاری بالایی صورت نمی گیرد و این جای نگرانی و ناراحتی دارد که با ادامه این وضعیت، بخش خصوصی و خیرین در شهرک صنعتی در بخش تولید فعالیتی نداشته باشند. 

رئیس شورای اسلامی شهر آران و بیدگل به مشکل اصلی بخش صنعت شهرستان اشاره کرد و گفت: اساسی ترین مشکل، مشکل ارتباط مستمر با مرکز استان است و با توجه به مسافت بالا رفت و آمد صاحبان صنایع مشکل بوده و همین امر موانعی را در مسیر پیشرفت صنعت و اشتغال به وجود آورده است.

مفیدی تصریح کرد: انجام امور اداری مدت زمان زیادی را از صاحبان صنایع می گیرد و باید برای دریافت مجوز بهره برداری هم به مرکز استان مراجعه کنند و پیشنهاد ما با توجه به صنعتی بودن شهرستان تفویض اختیارات به خود شهرستان برای پیشرفت سریع تر امورات اجرایی است.

مفیدی خاطرنشان کرد: وجود دو شهرک صنعتی بزرگ فرش ماشینی هلال و سلیمان صباحی با کارگران بومی و غیربومی نماد اقتصاد مقاومتی است و در این مسیر خیرین نقش پر رنگی دارند. حدود ۷۰ درصد جمعیت آران و بیدگل در حوزه صنعت فرش فعالیت دارند و حدود ۱۰ درصد صنعت استان اصفهان در آران و بیدگل فعالیت می کند.

کد خبرنگار: ۱۳۰۹۴
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: