• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بهشتی الگوی مدیریت انقلابی

مستند "ترور سرچشمه" به کارگردانی محمدحسین مهدویان با محوریت فاجعه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی در سومین روز از هفته انقلاب اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه اصفهان، در این برنامه حسین مطیع، عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی و پژوهشگر حوزه دین و تاریخ به نقد و بررسی مستند "ترور سرچشمه" با موضوع فاجعه هفتم تیر پرداخت.

وی افزود: ساخت مستند مدتی است که در کشور مورد توجه قرار گرفته و شاید بتوان سرچشمه آن را از زمان برگزاری جشنواره عمار دانست و نیازی که در جامعه احساس شده است که در هر صورت کار پسندیده و قابل بررسی است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: تاکنون مستندهای خوبی ساخته شده و باید در این مسیر جریان مستندسازی را به فال نیک بگیریم و با تحلیل و بررسی آثار مختلف به بیان نقاط قوت و ضعف آنها بپردازیم.

مطیع با اشاره به مستند "ترور سرچشمه" گفت: این اثر مصاحبه محور بوده که تنوع مصاحبه شوندگان و حضور شخصیت هایی هم چون فرزندان شهید بهشتی و بهزاد نبوی بسیار مغتنم است.

وی تصریح کرد: زمانی که فاجعه هفتم تیر اتفاق می افتد منافقین خیابان سرچشمه را می بندند که آمبولانس نتواند به موقع کمک رسانی کند و یکی از دلایلی که در این فاجعه تلفات زیادی می دهیم همین مورد است و این امر به تسلط و نفوذ منافقین اشاره داشته که در این مستند کمتر به آن پرداخته شده است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار کرد: مستند "ترور سرچشمه" به بیان شخصیت فردی شهید بهشتی، وقایعی که در دوران ایشان اتفاق افتاده (فاجعه هفت تیر) و مباحث مربوط به منافقین پراخته است.

مطیع گفت: قسمتی از این مستند که به شخصیت شهید بهشتی بر می گردد مخاطب را به اندیشه بیشتر وا می دارد و در ادامه آن به مسئله منافقین پرداخته که حضورشان را نباید دست کم گرفت و برای رفتار با آنها باید مطالعه داشت.

این پژوهشگر حوزه دین و تاریخ افزود: گاهی وقت ها آن قدر دشمنان انقلاب و منافقین فضا را آلوده می کنند که تا خون یک شخصیت بزرگ ریخته نشود حقایق آشکار نمی شود و لذا باید گفت ریخته شدن خون شهید بهشتی نیز بسیاری از مسائل آن زمان را افشا کرد و تا چندین سال انقلاب بیمه شد که امر بسیار مهمی است.

مطیع ادامه داد: شهید شدن و رفتن آدم های خوب نیز با خود برکت به همراه دارد و مردم را به نحوی هدایت می کند که برهمین اساس باید گفت شخصیت شهید بهشتی نیز به گونه ای بود که فضای تیره و تار آن دوران را شفاف کرد که در این مستند به وضوح بیان شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی یک الگو جهت کار مدیریتی برای انقلاب بود و می توان گفت ایشان اولین کسی است که به ما یاد داد که باید برای انقلاب نیروی تشکیلاتی ساخت و مدیران تشکیلاتی با روحیه جهادی وانقلابی پرورش داد.

به گزارش ایسنا؛ هفته فیلم انقلاب اسلامی هم زمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی و نامگذاری این روز به نام روز "هنر انقلاب اسلامی" از سوی خانه انقلاب اسلامی و ولایت، دفتر تخصصی سینما وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و حوزه هنری استان اصفهان از 19 تا 25 فروردین ماه در حال برگزاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: