• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3494-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

/روزنمای فرهنگ و هنر نصف جهان/

درخت فرهنگ و هنر نصف جهان جوانه‌هایی تازه دارد

نسیم بهاری چهره دلربای شهر را نوازش می‌کند و گیسوی خیابان‌ها را با شکوفه‌های درختان به زیبایی می‌بافد. می‌بافد به امید سیراب شدن و جانی دوباره گرفتن تا ثمربخش باشد. شهر اگرچه بحران‌ دارد اما فرهنگ وهنر است که به آن جان می‌دهد تا در سکوت و تنهایی باقی نماند و زبان مردمش باشد.

به گزارش ایسناـ منطقه اصفهان، امروز هم در جای جای این شهر فرهنگ و هنر می‌درخشد و عشق را میان مردم می‌افشاند. امروز مستند "زنانی با گوشواره‌های باروتی" با حضور دکتر احمد مهرشاد در ساعت 17 در تالار سعدی اصفهان اکران و نقد خواهد شد.

خانه تئاتر حوزه هنری، تعزیه "شهادت امام موسی کاظم" با هیئت شبیه‌خوانان سیدالشهدا رهنان را در ساعت 17.30 در خانه هنرمندان اصفهان برگزار می‌کند و علاقه مندان را فرا می‌خواند.

نمایشنامه خوانی "اگر بمیرم" به کارگردانی آرزو نادری در ساعت 18 در تماشاخانه اصفهان مجموعه فرشچیان برگزار خواهد شد و تا 31 فروردین به روی علاقه مندان باز است.

پژوهشکده پنج او هفت، نشست "آشنایی با انواع کاشی سنتی ایران" را با سخنرانی مهندس نجف‌پور در ساعت 17 در پشت تکیه حاج میرزا داوود واقع در خیابان کمال برگزار می‌کند.

نمایشگاه آثار هنری کودکان مهدکودک و پیش‌دبستانی "قصه من" در ساعت 10 تا 22 در نگارخانه سیتی سنتر اصفهان به روی علاقه مندان باز است و تا 29 فروردین ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه آثار نگارگری و تذهیب در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در تالار سعدی به نمایش در آمده است و علاقه مندان را فرا می‌خواند. این نمایشگاه تا 6 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه جمعی پوستر "ساخت ایران" با موضوع مصرف گرایی و حمایت از تولید ملی در ساعت 9 تا 13 و 16 تا 20 در گالری نقش خانه مجتمع سوره برگزار می‌شود و تا 30 فروردین ادامه خواهد داشت.

نمایشگاه گروهی خوش نویسی در ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ در تالار سعدی برگزار می‌شود و تا 10 اردیبهشت به روی علاقه مندان باز است.

مجموعه آثار کاریکاتور به همراه طنز نوشته‌های کوتاه با موضوع حمایت از تولید ملی در نمایشگاه کاریکاتور "ما می‌توانیم" در ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۲۰ در خانه هنرمندان برگزار شده است و آماده بازدید علاقه مندان است.

نمایشگاه مجسمه "ریشه‌ها و سنگ‌ها" آثار تونی کرگ امروز در ساعت 9 تا 13:30 و 15 تا 18 در موزه هنرهای معاصر آماده بازدید علاقه مندان است.

امروز کنسرت "نوا" گروه امیرجاهد در ساعت 20 در هنرسرای خورشید اجرا خواهد شد و علاقه مندان را فرا می‌خواند.

تئاتر "سمفونی خاموش" به کارگردانی و نویسندگی آوا حدادی و حمیدرضا بحری در ساعت 18 در مجموعه فرشچیان به روی صحنه می‌رود و تا ۳۱ فروردین ادامه خواهد داشت.

همچنین تئاتر "کارمند" به کارگردانی رادمهر کشانی و نویسندگی والتر وایکس در ساعت ۱۹.۳۰ در تالار هنر اصفهان به نمایش در می‌آید و تا 14 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

امروز سینما سپاهان فیلم‌های "به وقت شام" و " مصادره" را اکران خواهد کرد. فیلم‌های "به وقت شام" و لاتاری نیز در سینما فلسطین به روی پرده می‌روند. سینما سوره نیز اکران فیلم‌های کوتاه روز (هنر و تجربه) را در ساعت 15 خواهد داشت. امروز فیلم‌های "لاتاری" و "مصادره" در سینما قدس به روی پرده می‌روند. سینما فرهنگیان نیز اکران "به وقت شام" و "فیلشاه (انیمیشن)" را خواهد داشت.

کد خبرنگار: 13091
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: