• جمعه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

پیکر محمدباقر کتابی امروز به خاک سپرده می شود

پیکر دکتر محمدباقر کتابی از اساتید برجسته الهیات، عرفان و فلسفه امروز در اصفهان تشییع و به خاک سپرده می شود.
 
به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان، دقایقی پیش تشییع پیکر دکتر محمدباقر کتابی از اساتید الهیات، عرفان و فلسفه اسلامی دانشگاه تهران که دارای تحصیلات عالی حوزوی بود از درب منزل ایشان انجام شد.

این استاد برجسته الهیات در سال 1302 در اصفهان متولد شد و پس از گذران دوران کودکی زیر نظر اساتیدی همچون محمد مهریار، میرزا ابوالفضل همائی، حاج رحیم ارباب، حاج میرزا علی آقا شیرزای، آیت الله حاج شیخ مهدی نجفی، آیت الله حسین خادمی و آیت الله طیّب عرفان و فلسفه را آموزش دید. او تا مقطع دکتری الهیات، عرفان و فلسفه اسلامی پیشرفت و به یکی از اساتید برجسته در دانشگاه تهران بدل شد. 

رجال اصفهان در علم و عرفان و ادب و هنر، مقدمه بر کتاب (وحدت وجود) تألیف مرحوم استاد فضل الله ضیاء نور، .... از تالیفات مرحوم کتابی است. اشتغال در امور قضایی، استاد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی، عضویت در انجمن آثار و مفاخر اصفهان از جمله مسئولیت های علمی و فرهنگی این استاد فقید بود.

این استاد برجسته الهیات، عرفان و فلسفه اسلامی در خصوص ده ها تالیف کتاب و مقاله خود گفت: شاید این تالیفات و مقدمه ها و شرح حال ها مصداق (سیاه مشقی) از طفلی باشد در جوف آن همه آثار کهن از تمدن و فرهنگ بشری که حد و حصری برای آنها نیست.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: