• شنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3591-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مهرعلیزاده عنوان کرد:

طرح‌های اصفهان الگویی برای استفاده بهینه آب در بخش های مختلف

استاندار اصفهان گفت: کارگروه سازگاری با کم آبی محوری ترین بخش تصمیم گیری عملیاتی و اجرایی برای استفاده بهینه از آب در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، آب شرب و محیط زیست است.

به گزارش ایسنا-منطقه اصفهان و به نقل از استانداری اصفهان، محسن مهرعلیزاده در دومین جلسه کارگروه استانی سازگاری با کم آبی که پیرامون بررسی راهکارهای اجرایی و عملیاتی سازگاری با وضعیت کمبود منابع آبی برگزار شد، اظهار کرد: با ابتکار عمل وزرات نیرو برای تشکیل کارگروه ملی، در 12 اسفند ماه مصوبه هیئت وزیران برای تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی ابلاغ و در 13 اسفند ماه نخستین نشست این کارگروه برای بررسی پیشنهاد استانداری اصفهان برگزار شد.

وی با بیان اینکه پیشنهادات استان پس از بررسی در این جلسه در هیئت وزیران به تصویب رسید، تصریح کرد: خوشبختانه طرح های استان اصفهان در خصوص چگونگی استفاده مطلوب از آب به عنوان یک الگو در کشور برای استان های دیگر هم مورد استفاده قرار گرفته است.

استاندار اصفهان با اشاره به مصوبات هیئت وزیران در کارگروه ملی سازگاری با کم آبی، افزود: در این کارگروه سازوکارهای اجرایی به تصویب رسید و مقرر شد برنامه های دستگاه هایی که به نحوی با مسئله آب مرتبط هستند در جلسات استانی مورد بررسی قرارگیرد.

وی با اشاره به عدم تبدیل برنامه ها، ایده ها و فکرها به پروژه های اجرایی، افزود: در کارگروه استانی سازگاری با کم آبی سازوکارهایی که نوشته شده بود بررسی و اصلاح شود و برنامه های تمامی دستگاه هایی که فعلا با مسئله آب درگیر هستند مورد بررسی و تایید قرار گرفت که باید به طور مشترک برای استفاده بهینه از آب اجرا کنند.

مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: محوراصلی کارگروه این است که صنایع پرآب بر برای احیای کشاورزی و پروژه هایی که در صرفه جویی آب شرب مصرف خانگی می تواند مفید باشد، کمک کنند.

وی با بیان اینکه افزون بر این برنامه ها چندین پروژه عملیاتی و اجرایی با زمان بندی مشخص در راستای ایجاد اشتغال و کنترل مصرف آب مشخص شده است، افزود: چندین پروژه مربوط به صرفه جویی آب در مصارف خانگی مطرح شده که توسط شرکت آب و فاضلاب به مردم ارائه خواهد شد.

استاندار اصفهان اظهار کرد: سیاست این است که با استفاده از ابزارها، شیوه ها و ایده های جدید با هدف کاهش مصرف آب ابزارهایی را در اختیار مردم قرار دهیم که مصرف آب شرب کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه شیوه های عملیاتی و اجرایی مذکور در همه زمینه ها به کارگرفته خواهد شد، افزود: این کارگروه به عنوان محوری ترین بخش تصمیم گیری عملیاتی و اجرایی برای استفاده بهینه از آب در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، آب شرب و محیط زیست است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: