• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : ورزشي
  • کد خبر : 971-8688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

خداحافظی افسانه شفیعی از تیم ملی تیر و کمان/ مجموعه ورزشی در اصفهان راه‌اندازی می کنم

دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی ۲۰۱۵ تایلند گفت: با وجود این که در حال آماده‌سازی خود برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا بودم و شرایط بسیار خوبی داشتم، اما به دلیل آسیب‌دیدگی کتف چپم ترجیح دادم از تیروکمان خداحافظی کنم.

افسانه شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: مدت سه سال و نیم است که عضو تیم ملی کامپوند هستم و در طی این مدت ۵ مقام جهانی و آسیایی و 18 مقام کشوری کسب کردم. متاسفانه نزدیک به ۴ ماه است که از ناحیه کتف چپم دچار آسیب‌دیدگی شده‌ام و با مراجعه به چند پزشک متخصص به من هشدار دادند که در صورت ادامه فعالیتم به صورت حرفه‌ای باید دستم را جراحی کنم. با وجود این که تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتم و افتخارات زیادی را سال گذشته کسب کردم و در حال آماده‌سازی خود برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا بودم، اما ترجیج دادم از تیم ملی تیروکمان خداحافظی کنم تا آسیب‌دیدگی ام حادتر نشود.

وی در پاسخ به این پرسش که بهتر نبود بعد از بازی های آسیایی جاکارتا از تیم ملی خداخافطی می‌کرد، گفت: در بازی های آسیایی جاکارتا چون تیم ملی تیروکمان فقط در بخش تیمی و میکس می‌تواند شرکت کند و رقابت به صورت انفرادی برگزار نمی‌شود، به خاطر منافع تیم ترجیح دادم قبل از جاکارتا از تیم ملی خداحافظی کنم. اگر بازی ها به صورت انفرادی بود شاید بعد از جاکارتا این کار را می‌کردم، اما الان شرایطم به گونه‌ای است که دوست نداشتم در بازی های آسیایی عملکرد من بر نتایج تیمی اثر نامطلوبی بگذارد.

شفیعی درباره برنامه آینده خود گفت: در حال حاضر کارشناس ارشد مدیریت ورزشی هستم و علاوه بر تیر زدن، کار مربیگری نیز انجام می‌دادم. تصمیم دارم بعد از خداحافظی از دنیای حرفه‌ای، به کار مربیگری بپردازم. البته یک ماه دیگر مجموعه ورزشی در اصفهان راه‌اندازی خواهم کرد که به جز تیروکمان، مربیگری اسکیت و تنیس روی میز را نیز در این مجموعه ورزشی برعهده خواهم داشت.

دارنده مدال نقره مسابقات آسیایی تایلند پیرامون این پرسش که اگر فدراسیون از شما دعوت به همکاری در کار مربیگری کند، حاضر به همکاری هستید یا خیر؟ افزود: من تمام موفقیت خود را مدیون حمایت‌های شجاعی می‌دانم و هر زمان فدراسیون در خصوص اعزام من به تورنمنت‌های مختلف ریسکی انجام داد به جواب اعتماد آنها پاسخ مثبت دادم. بنابراین اگر زمانی از من دعوت به همکاری کنند به دعوت آنها پاسخ مثبت خواهم داد و تجربیات خود را در اختیار سایر کمانداران قرار خواهم داد.

وی در پایان از حمایت‌های ساکت رییس هیات تیروکمان استان اصفهان و باشگاه مقاومت تشکر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: